דף הבית
פורומים
חדשות
תוכן
עצומות
מדריכים
סקרים
וידאו
בלוגים
יומן
הורדות
דרושים
צור קשר
  ברוך הבא אורח, התחבר ו הצטרף עכשיו!  
   
   תפריט ניווט מהיר

הצג הכל | סגור הכל

 
   חיפוש

חיפוש מתקדם
 
   סקר מהיר
האם לרשות הטבע והגנים מותר לאכוף נסיעה בחוף תוך שהם בעצמם נוסעים שם על פי חוק אכיפה

מותר להם
אסור להם
על כל דוח שירשמו גם לעצמםתוצאות הסקר
ארכיון סקרים

הצבעות: 148
תגובות: 0
 
   פרסום מערכת


 
על נוכלים בתחום ה-נדלן וכיצד לזהותם
פורסם בתאריך ראשון, 27 ביוני בשעה 11:02:30 על ידי admin
מערכת האתר

  נוכל בנדלןשוק הנדל"ן מהווה את אחד המנועים העיקריים של המשק הישראלי הטומן בתוכו הון נכסים לא מבוטל ופוטנציאל עצום להתעשרות. בכל שנה שוק הנדל"ן המקומי מגלגל עסקאות במיליארדי דולרים, בזמן שרק ענף הנדל"ן למגורים מגלגל מחזור כולל של מעל 20 מיליארד שקל בשנה.

הענף שנחשב לאחד הרווחיים במשק מטבע הדברים מתגלה, גם כאחד הפרוצים בפני החוק וגדוש בחאפרים יצירתיים ובנוכלים מתוחכמים המנסים לשים את ידיהם על נכסיהם של אזרחים תמימים. פעילותם האינטנסיבית בשטח מגלה כי קיימים אינסוף הזדמנויות כמו גם שיטות מצד הנוכלים לבצע את זממם ולהתעשר על גבם של אחרים.
 
 כל המלצות לחיים ללא נוכלים
 1. אל תתביישו לדרוש מהמוכר שעומד מולכם את תעודת הזהות המקורית שלו ולא העתק מצולם. במידה ותאריך הנפקתה של התעודה קרוב מדי למועד המכירה - הדבר אמור לעורר חשש.
 
 2. רצוי, בנוסף לתעודת זהות מקורית, לבדוק אמצעי זיהוי נוספים כמו דרכון, רישיון נהיגה, כרטיס אשראי וכו'.
 
 3. במקרה שבעל הנכס לא נמצא בארץ או שמדובר בתושב חוץ ובפניכם אדםאחר, שלדבריו, רק מטפל בנכס - יש לבדוק היטב את זוהותו של בעל הנכס. על כך אתם צריכים לדרוש ייפוי כוח קונסוליארי ולשים לב לתוקפו או לבקש מבעל הנכס להתייצב בקונסוליה הישראלית באותה המדינה בה הוא מתגורר ולהזדהות בפניהם.
 
 4. מומלץ לבדוק האם רשומה משכנתא על שמו של המוכר. במידה וכן אך היא אינה רשומה על שמו - הדבר אמור לעורר חשש.
 
 5. כאשר אתם רוכשים נכס מגורמי כנסיה / ווקף וכו' יש לבדוק את בעלותם על הנכס מול משרד הדתות או הנציגים הרשמיים של אותו המוסד בארץ. אם מדובר בעסקאות בהיקף גדול יותר, מוטב לשכור את שירותיו המקצועיים של בלש פרטי.
 
 6. נכס זול מדי זה לא תמיד מציאה! אם המחיר הריאלי של הדירה הוא 700 אלף שקל והיא מוצעת למכירה רק ב- 500 אלף שקל - הדבר אומור לעורר חשש.
 
 
 המקרים הנפוצים ביותר המיועדים לפורענות
 דירה יפייפייה להשכרה במחיר מציאה
 פלוני אלמוני רואה מודעה בעיתון ובה דירת חלומותיו להשכרה ועוד במחיר מציאה. הוא משפשף את עיניו, קובע עם המשכיר, מתייצב בדירה, כמובן נדהם ומייד סוגר את העסקה. אה, כן, הוא גם משלם סכום נכבד על החשבון. אומנם כאשר הוא מגיע לרשום הערת אזהרה בטבו, מסתבר לו כי דווקא את זה לא ניתן לעשות מסיבה שהדירה שלכם אינה הדירה של המוכר שכבר מזמן נעלם עם כספיכם. אך הסיכון האמיתי הוא באשר לנכסים שטרם נרשמו בטאבו, מסיבה שעדיין לא הסתיים לגביהם הליך רישום במינהל מקרקעי ישראל.
 
 נכסים של חוסים
 דירות ובתים של חוסים הנמצאים בבת אבות או במוסד טיפולי אחר, לא פעם הופכים למוקד משיכה של נוכלים. אלה לרוב מציגים את עצמם כבני משפחה של בעל הנכס וכך ללא ידיעתם של הבעלים, מוכרים את הנכס ולעיתים אף למספר קונים.
 
 נכסים השייכים לכנסיה, מסדר או ווקף
 מכירת נכסים מסוג זה בעייתית במיוחד וזאת בשל ריבוי הפלגים הדתיים השונים המטפלים בנכסים והפיתוי של הנוכלים להתחזות לנציג כנסיה או מסדר אלמוני ולהציג ייפוי כח מהוד קדושתו. בדיקת טיבו של ייפוי כוח כזה שואפת לאפס ויש להזהר כפליים לפני שמשלמים למוכר.
 
 נכסים בתחומי יהודה ושומרון
 בדומה לנכסים השייכים לכנסיה או ווקף, גם לגבי נכסים הנמצאים בשטחי יהודה ושומרון קיימת בעייתיות רבה עם הטאבו, עד כדי כך שבחלק גדול מהשטחים, הבעלות היא עדיין מהתקופה העות'מנית. כמו כן, שטחים אחרים כלל אינם רשומית בטאבו ואין כל אפשרות ריאלית לאתר את בעליהם. לאור המצב, נוכלים רבים מתחזים לבן משפחה שמעוניינת למכור נכס באחד היישובים ביו"ש ומוכרים לקונה התמים אדמה במושב "אויר".
 
 נכסים נפקדים
 בישראל נכסים רבים, אשר גורלם של בעליהם אינו ידוע. למרות שבנכסים אלה אמור לטפל האופוטרופוס הכללי, מסתבר כי נכסים רבים אינם רשומים בטאבו או שנעשה לגביהם רישום ללא תעודת זהות. המצב הלא תקין הזה, קורץ לא פעם לנוכל לנסות את מזלו ולמכור במרמה נכס נפקד. החדשות הטובות, שמידי פעם מפרסם האופוטרופוס הכללי רשימת נכסים מזוג זה וקורא ליורשים להתייצב ולתבוע את זכותם.


מקור: http://www.nadlanplus.com


 
   קישורים רלוונטיים
· עוד בנושא מערכת האתר
· חדשות מאת admin


הכתבות הנקראות ביותר בנושא מערכת האתר:
נוכל מזדמן או נוכל סדרתי, נוכלים ומעשי עוקץ

 
   דירוג כתבה
דירוג ממוצע: 5
הצבעות: 1


אנא פנה כמה שניות מזמנך והצבע לכתבה זו:

מעולה
טוב מאוד
טוב
רגיל
רע

 
   אפשרויות

 גרסת הדפסה גרסת הדפסה

 

בחר נושאים אשר קשורים לכתבה זו

מערכת האתר


כל הנאמר בתגובות הוא בגדר דיעות הגולשים בלבד ועל אחריותם. נא להשתמש בשפה נקיה ותרבותית.


אורחים אינם מורשים להגיב, אם ברצונכם להגיב אנא הרשמו
הליך ההרשמה הוא קצר מהיר והכי חשוב חינם
 
  
דף הבית · פורומים · בלוגים · עצומה · קח באנר · הודעות לתקשורת · קח באנר ·דרושים · אודות · תקנון
 
   
זכויות יוצרים ® 2003 "נרו יאיר" כל הזכויות שמורות.
 
Powered By PHPNuke :: Hebrew Translation & Coding By Nukeall  עיצוב תרגום וישור לעברית Neroyair & Berlo