ההשתלטות על HOT
תאריך: שלישי, 09 בפברואר בשעה 09:07:53
נושא: הוט-Hot


דרהי משלים את ההשתלטות על HOT: אחרי שרכש 45% מהחברה, מינה דרהי את יד ימינו, דקסטר גואי, ליו"ר. ישראל (איזיה) צ'צ'יק, שמכהן כיו"ר לא פעיל של החברה, צפוי לעזוב בעקבות המינוי המשקיע הצרפתי פטריק דרהי משלים את השתלטותו על חברת הכבלים HOT. אחרי שרכש 45% מהחברה, מינה דרהי את יד ימינו, דקסטר גואי, ליו"ר. ישראל (איזיה) צ'צ'יק, שמכהן כיו"ר לא פעיל של החברה, צפוי לעזוב בעקבות המינוי.

גואי בן ה-39 מונה כבר בסוף דצמבר 2009 לתפקיד דירקטור בחברה - הראשון מטעם דרהי. הוא אזרח ארה"ב ובוגר המחלקה לכלכלה באוניברסיטת ג'ורג'טאון ובמשך עשור עבד בבנק ההשקעות מורגן סטנלי, שם התמחה בתחום התקשורת. בחצי השנה האחרונה משמש גואי מנכ"ל אלטיס, חברת ההשקעות של דרהי שמחזיקה ב-HOT ובאחרונה רכשה את מירס. גואי היה מעורב בכל מהלכיו של דרהי בישראל.
צ'צי'ק נחשב לנציגו של אליעזר פישמן ונכנס לתפקידו ב-HOT בינואר 2007, מיד לאחר השלמת מיזוג שלוש חברות הכבלים - ערוצי זהב, מתב ותבל. בעבר שימש יו"ר אליאנס, חברת הצמיגים שהיתה בשליטתו של פישמן, וכן יו"ר חברת נקסטקום, העוסקת בהקמת תשתיות תקשורת בישראל ובעולם. עם כניסת נציגו הראשון של פטריק דרהי לדירקטוריון החברה, נהפך צ'ציק ליו"ר שאינו פעיל.
דרהי מינה גם את איש אמונו, מייקל בוקובזה, לחבר במועצת המנהלים של HOT. בוקובזה יחליף את אמיר לנג, הדירקטור מטעם דלק. כבר לפני כמה שבועות מינה דרהי את בוקובזה כעוזר למנכ"ל HOT, הרצל עוזר.
הרקע למינויים הנוכחיים הוא מאבק ניהול שהתחולל מאחורי הקלעים ב-HOT בין דרהי לבעלי המניות הקטנים בחברה, אליעזר פישמן (14%), ונוני מוזס (17%). פישמן ומוזס התנגדו לפעילות המסיבית של דרהי בחברה לפני שהוסדרו המינוים הרשמיים לבעלי התפקידים בחברה. כמו כן חששו השניים מפני פגיעה בעסקים אחרים שלהם עקב השתלטותו של המשקיע הזר על החברה - למוזס יש פעילות בתחום התוכן שמקורה ב-HOT, ולפישמן בתחום הנדל"ן.
לפני כשלושה שבועות הגיע דרהי לישראל לסבב פגישות, נועד עם שר התקשורת משה כחלון וכן עם בעלי המניות האחרים בחברה. המינויים האחרונים שלו נערכו, ככל הנראה, במסגרת הסכמות שהושגו עם בעלי המניות האחרים באותו ביקור. ראיה לכך היא אסיפת בעלי המניות בחברה שאישרה ב-25 בינואר מינוי חוזר של שני דירקטורים ב-HOT, ינון אנגל מטעם מוזס, וטל מניפז מטעם פישמן.
בפני המנהלים החדשים ב-HOT אתגרים רבים. החברה עוברת את מה שהגדירה 'מהפכת שירות', לאחר שסבלה במשך שנים מבעיית שירות ותדמית. החברה מתמודדת עם אובדן מנויי טלוויזיה רב-ערוצית שעוברים למתחרה yes ונוטשים לטובת חבילת ערוצי החינם (DTT).
בתקופה הקרובה צריכה HOT להשלים מהלך תשתיתי גדול של פרישת הרשת המהירה UFI ולהקים חברת אספקת אינטרנט חדשה. דרהי רכש באחרונה גם את חברת הסלולר מירס וייתכן כי ל-HOT יהיה אתגר נוסף של מיזוגה לתוכה. את כל אלה צריכה החברה לעשות עם מינוף גבוה וחוב של כ-3.5 מיליארד שקל.
ב-HOT סירבו להתייחס לידיעה.

מקור הידיעההכתבה באה מאתר אזהרה צרכנית
http://www.warning.org.il

הכתובת לכתבה:
http://www.warning.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=96