מוצרים טבעיים שיעזרו לכם להתמודד עם הליקובקטר פילורי

פעמים רבות, מי שסובל מהחיידק שנקרא הליקובקטר פילורי כלל לא יודע שהוא סובל ממנו וזה משהו שיכול להימשך אפילו שנים ארוכות. יחד עם זאת, מרגע שמבינים שבזה מדובר אפשר בהחלט להתגבר על הבעיה וניתן לעשות זאת אפילו באמצעים טבעיים ללא טיפולים תרופתיים ואנטיביוטיקה שזה לא הדבר הכי בריא ונכון שאפשר להכניס לגוף שלנו. אם עוד לא שמעתם על ההליקובקטר, נסביר עכשיו בדיוק במה מדובר, איך הוא בא לידי ביטוי ומתי כדאי ללכת לבדוק את הנושא. לאחר מכן ניתן כמה רעיונות לטיפול טבעי ונגע בכמה מילים גם בטיפול הקונבנציונלי שיציע לכם הרופא בקופת החולים ומדוע זה לא הדבר הכי נכון לעשות על מנת להתמודד עם הבעיה.

מהו חיידק ההליקובקטר?

ובכן, חיידק ההליקובקטר הוא חיידק שנמצא בקיבה של כל אדם באופן טבעי ובכמויות תקינות זה בסדר גמור וטבעי לחלוטין. הצרה מתחילה כאשר החיידק מתרבה בכמויות שחורגות מהנורמה וזה קורה לרוב לאחר שנדבקים בו דרך האוכל או במגע עם חפצים עליו הוא נמצא וכניסה שלו לגוף דרך הפה. איך הוא בא לידי ביטוי? הסובלים ממנו יחושו הרבה פעמים כאבי בטן לא מוסברים בחלק העליון של הבטן, תחושת נפיחות ואי נוחות אחרי האוכל, גם לאחר ארוחות קלות וקטנות, צרבות תכופות וכואבות במיוחד ושיהוקים בעלי ריח רע ומובחן. במקרים קיצוניים יותר זה גם עשוי לגרום לשלשולים ולהקאות. מידע נוסף על הליקובקטר פילורי תוכלו למצוא כאן, וכעת נסביר בכמה מילים קצרות על טיפול הקונבנציונלי ועל טיפולים טבעיים אפשריים.

הטיפול הקונבנציונלי

ראשית חשוב לומר כי האבחון של החיידק הוא פשוט, קל ומהיר ולכן אם יש לכם חשד ולו הקל שבקלים שבזה מדובר אין שום סיבה לא לבדוק את זה בהקדם האפשרי. כאשר החיידק מאובחן הרופאים יציעו טיפול אנטיביוטי די קשה שלא תמיד מצליח ובכל מקרה גורם לאי נוחות. על כן מומלץ לנסות לטפל בבעיה באמצעים טבעיים קודם כל.

מוצרים טבעיים שיעזרו לכם להתמודד עם הליקובקטר פילורי

חומרים טבעיים שיסייעו

חשוב לציין שההליקובקטר "אוהב" מוצרים מסוימים ומשגשג כשהוא מקבל אותם, ומצד שני יש הרבה רכיבים אחרים שעושים דווקא את הפעולה ההפוכה ומביאים לצמצום הכמויות בקיבה. כך למשל סיבי במבוק ופיברולין אלו רכיבים מעולים שעשויים לעזור להקל על התסמינים ולהילחם בחיידק. איפה משיגים אותם? ניתן לרכוש את הרכיבים בנפרד בחנויות טבע, אבל מומלץ לרכוש תוספים ייחודיים המכילים את החומרים הללו ועוד רכיבים רבים שיעילים במלחמה בחיידק. מוצר מוצלח במיוחד של חברת הומיאוטריט נקרא הליקו בקסטופ.

שינוי הרגלי תזונה

כאמור, יש הרבה מאד מאכלים שבעצם מעודדים את החיידק ומגבירים את הנוכחות שלו בקיבה של מי שסובל ממנו. מה למשל? אוכל מטוגן ורווי בשמן, סוכר ומאכלים מתוקים, מיצים וכל מזון שמכיל חומציות במידה גבוהה. נכון, מי שאוכל את המאכלים הללו על בסיס קבוע יידרש לשינוי מחשבתי, אבל הרבה פעמים אי אפשר להיפטר ממנו בלי לעשות את הצעד הזה.

שינוי הרגלים מזיקים

לבסוף חשוב לגעת בעוד שני הרגלים מזיקים שבהחלט מעודדים את החיידק והם עישון שמחליש את הוושט במידה רבה ומעודד צרבות ושתיית אלכוהול שבמידה רבה משפרת את התנאים למחייה של החיידק בקיבה. אם אתם סובלים מהליקובקטר אנו ממליצים להפסיק עם הדברים הללו לאלתר.

לסיכום – מדובר בחיידק שבהחלט ניתן להתמודד איתו אך זה מצריך נחישות והתמדה, וההמלצה היא לנסות לפתור את הבעיה קודם כל באמצעים טבעיים לפני שעוברים לטיפולים תרופתיים קשים. רק בריאות!