גבו מכם כסף ונעלמו? כך תתמודדו עם התופעה

בשנים האחרונות נראה כי ככל שהעולם מתפתח מבחינת מידע וטכנולוגיה  – כך מתפתחות וגדלות הונאות אשר קורות בארץ ובעולם.

כיום לא חסרות הונאות וגניבות שבהן נגבה כסף מהלקוח ולאחר מכן האדם או החברה שביצעו את הגבייה, נעלמים ללא שוב מבלי שתראו את המוצר או השירות שעליו שילמתם.

רגעים מסוג זה יכולים להיות מתסכלים ביותר במיוחד שאתם עומדים חסרי אונים אל מול העובדה שרימו או עשקו אתכם.

גביית כספים

 אבל מה עושים במידה וגבו מכם כסף ונעלמו? הנה כמה שיטות לפעולה:

גובה כספים

כיום ישנם אנשים עצמאיים אשר תפקידם הוא לגבות כספים מאנשים שחייבים לכם כסף או מכאלה שנראה שגבו ממכם כספים לקחו ממכם תשלום ולאחר מכן נעלמו. נסו לפנות אל חברות ואנשים אשר פועלים בלגיטימיות תוך שהם עוסקים בגביית כספים או איתור של תשלומים וכספים שנעלמו.

פנייה אל עורך דין

אם אתם מכירים את החברה או את האדם שגבה את כפסכם ונעלם או אם יש לכם דרכי תקשורת עמו: נסו לפנות לעורך דין שמתמחה בעבירות כלליות שיוכל לסייע לכם לאתר את האדם או את החברה שביצעה את המעשה, לשלוח לה מכתב התראה ואף לתבוע אותה או אותו בבית המשפט.

פנייה אל הרשויות

דרך נוספת לאתר את האדם או החברה שגבתה ממכם כסף היא באמצעות פניה אל הרשויות. הגישו תלונה רשמית במשטרה אודות המעשה שנעשה ובדקו כיצד אתם יכולים להתמודד. תתפלאו: אבל ישנם מקרים בהם רבים האנשים שהצליחו לאתר את האדם או העסק שאכזב אותם ואף קיבלו את כספם בחזרה.

פנו לחבורת מקצועית

נסו לפנות אל חברות מקצועיות אשר יכולות לסייע לכם לאתר את החברה או את האדם שביצע את הגבייה. כיום ישנן חברות המתמקצעות באיתור חברות ועסקים כמו גם בגביית כספים באמצעים שונים ולגיטימיים והחזרתם ללקוח.

איתור דרך הרשתות החברתיות

אם החברה או האדם שגבה ממכם כסף על שירות או מוצר: נעלם, נסו לאתר את הדף העסקי שלו דרך הרשתות החברתיות ושם לכתוב אודות המקרה. אנו בטוחים שהאדם הפרטי או בעל העסק יאפשר לכם את החזרת הכסף במהירות או שליחת המוצר והקניית השירות לכם במהירות.

אז בפעם הבאה שמישהו גובה ממכם כסף ונעלם חשוב לא לוותר- פנו אל כל הגורמים שיכולים לסייע לכם באיתור, שליחת מכתב אזהרה והחזרת סכום הכסף ששילמתם לכיסכם בחזרה.