כל מה שאתם צריכים לדעת על "מטריקס" – חברת הטכנולוגיה המובילה בארץ ובעולם

מטריקס היא בין חברות הטכנולוגיה הבולטות ביותר בארץ, מזה שנים רבות. החברה הוקמה שנת 2001. החברה מובילה במגוון רחב של תחומים טכנולוגיים בהם היא עוסקת. אלה כמה דברים מרכזיים, אשר כדאי, חשוב ומעניין לדעת עליה:

קצת רקע

מטריקס הינה חברת ה IT הגדולה בישראל, אשר מעסיקה כאחד עשר אלף עובדים בארץ ובעולם. מדובר בחברת בת של פורמולה מערכות ובבעלותה שורת גופים איכותיים שהיא רכשה בעבר, דוגמת ג'ון ברייס הדרכה. החברה מציעה שורה ארוכה של מוצרים רבי עוצמה עבור עסקים. דוגמה חשובה במיוחד בהקשר זה, היא מערכת ה-ERP הבולטת תפנית. למעשה, החברה פיתחה את התוכנה המתקדמת הזו באופן אשר מותאם מראש למגזרים רבים. אך עוד על כך בהמשך.  מטריקס דורגה פעמים רבות במשך השנים על ידי חברות מחקר, כמובילה של שוק שירותי המחשוב בארץ.

תחומי עיסוק מרכזיים

מטריקס עוסקת במגוון רחב של תחומי מחשוב, אשר משמעותיים לעסקים. אלה כוללים בין השאר מיקור חוץ, אינטגרציה, ייצוג ושיווק של מוצרי תוכנה וחומרה, הדרכה, הטמעה, פיתוח ובדיקות וכן שירותי ייעוץ. כמו כן, היא עובדת באופן ישיר עם חברות ענק בינלאומיות רבות, באמצעות שותפויות ונציגויות. בין חברות אלה, נמצאות IBM, חברת מיקרוסופט, HP, Amazon Web Services ועוד. מערכת תפנית, שעליה כבר נרחיב, פותחה בגישה אשר תואמת את תפיסת החברה בכלל: שילוב פתרונות שממוקדים במגזרים ספציפיים, עם שירותים רוחביים ועם מרכזי התמחות שמתמקדים באפליקציות ובטכנולוגיות ספציפיות.

עוד על תפנית

תפנית היא מערכת ERP מתקדמת (Enterprise Resource Planning), אשר מיועדת לעסקים גדולים (בלבד). היא נמצאת מזה מעל לשני עשורים בפיתוח חטיבת המערכות העסקיות במטריקס. תודות לכך, מוכנסים בה שיפורים טכנולוגיים שונים באופן מתמיד, גם בהתאם למחקר עומק של דרישות השוק הישראלי. המיוחד במערכת זו, הוא ההתאמה המיוחדת שלה מראש, למגזרים שונים בשוק המקומי. זה הוא פתרון ייעודי וייחודי, עבור צרכי אותם מגזרים. מחד, תפנית היא אמנם לא מערכת ה-ERP היחידה אשר מותאמת מגזרים ספציפיים. מאידך, באותם המגזרים שאליהם היא מותאמת ובהם היא מתמחה, אין לתפנית מתחרים. למעשה, היא מספקת פתרון בסט אוף בריד בתחומים אלה. תפנית מפותחת באופן מלא על ידי גוף פיתוח אחד בחברת מטריקס, באופן שמקדם אינטגרטיביות בין רכיבי הפתרון.

כל מה שאתם צריכים לדעת על "מטריקס" - חברת הטכנולוגיה המובילה בארץ ובעולם

חשיבות ההתאמה

ההתאמה למגזרים מאפשרת לעסקים להתחיל לעבוד כבר מהשלב הראשון, עם מערכת שמותאמת בדיוק לצרכיהם. הדבר חוסך זמן רב של התאמה אישית ומשאבים נוספים שיידרשו סביבה. בנוסף, ההתאמה מבוססת על ידע מצטבר שמבטא best practices. כלומר, זו התאמה איכותית מאוד. כל זאת משמעותי מאוד, במיוחד לאור העובדה שמערכות ERP הן מערכות  "כבדות" למדי. לא פשוט להכניס בהן שינויים וגם לעשות זאת באופן יעיל.

המגזרים המותאמים

לשם ההמחשה, המגזרים שעליהם מדובר כוללים את מגזרי יבואני הרכב, ליסינג והשכרה, אשראי חוץ בנקאי, קמעונאות, ניהול מרכזים לוגיסטיים, בתי דיור מוגן, יבוא ושיווק מוצרי צריכה, גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב, מרכזים רפואיים, מוצרי גמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה), מוסדות אקדמיה ומלכ”רים וכן מגזר חברות השירותים. בנוסף להתאמות אלה, תפנית מציעה גם מודולי ניהול גנריים. הכוונה למודולים רגילים דוגמת מודולי ניהול קשרי לקוחות, מכירות ושירות, ניהול פיננסי או ניהול לוגיסטי.

לסיכום

לכל עסק ישראלי, כדאי כיום להכיר את חברת מטריקס. אם אתם מחפשים ספקי מחשוב איכותיים לעבוד איתם וגם כתובת מרכזית אחת לצרכים אלה, מטריקס היא בוודאי שם שאתם חייבים להכיר.