קולגן: כל היתרונות שיש לו להציע לכם

קולגן

ע"י צריכה של תוספי תזונה ניתן להשפיע על תפקוד הגוף אבל גם על עור הפנים. קולגן נחשב לאחד מתוספי התזונה האיכותיים ביותר, וזאת בשל היתרונות הרבים שלו. מהם? להלן הפרטים.

קולגן: תוסף התזונה הנמכר ביותר בעולם כמו גם בישראל

קולגן הוא המרכיב העיקרי של העור. הוא מרכיב כ 70% ממשקל הגוף, ובעור הוא אחראי על האלסטיות. כאשר העור הופך להיות רפוי ומקומט, הסיבה לכך היא הרס של הקולגן שלא נבנה ביעילות. במשך השנים נעשו ניסיונות להחדיר את הקולגן דרך העור, אולם נמצא כי הוא אינו יכול להיספג. פטנט חדש הוא תוסף תזונה קולגן שמתפרק בקיבה ומאפשר ספיגה מחודשת של חלקיקי חלבון קטנים שיכולים להיקלט בחזרה לתוך מחזור הדם, ודרך מחזור הדם להגיע בין השאר בעור. בעור יש מערכת שיודעת לקחת את חלקיקי החלבון ובעצם לגרום לסוג של ייצור חדש, אותו גוף האדם לא יכול לייצר בעצמו. התוסף מגיע בצורה של אבקה שהיא חסרת טעם וריח, כאשר ההמלצה היא לצרוך את האבקה באופן יומי בהתאם למינון מדויק. מדובר בתוסף בטוח וללא תופעות לוואי, אולם צריך להבין כי בכדי לראות תוצאות צריך להיות סבלניים ובהתאם לכך ליצור חילול משמעותי בגוף.

מהם היתרונות של הקולגן?

כאמור, כאשר אנו מזדקנים הקולגן נהרס בעקבות השפעות גנטיות, תזונתיות וחשיפה מוגברת לשמש. אנו נולדים עם כמות מוגבלת של קולגן ולכן תוסף התזונה קולגן מהווה את הבסיס של עור מתוח. הוא לא יכול להעלים את הקמטים הקיימים וחשוב להבין את זה אולם הוא כן יכול לתרום לאלסטיות של העור ובהתאם לכך לעכב את תהליך ההזדקנות, בשילוב של תזונה נכונה ועם פעילות ספורטיבית סדירה. מדובר בנקודה חשובה מאחר ויתרון נוסף של קולגן הוא האפשרות למזער את הסיכוי לפציעה, ולבנות את השריר. אין מדובר בתוסף שיכול לשפר את הביצועים אך כן תוסף שמכיל את שלושת חומצות האמינו גליצין, פרולין והידרוקספרוולין ולכן הוא מהווה תוסף תזונה אידיאלי לספורטאים פעילים כמו גם חובבים. מאחר וההשפעה שלו על המדדים הגופניים חיובים מאוד, הוא מהווה חלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח אך גם לצורך חיזוק ושיקום השריר מיד לאחר האימון.

תוסף תזונה מצוין בעבור השיער (וגם הציפורניים!)

קולגן נחשב לתוסף תזונה נהדר בעבור חיזוק שורש השיער. תופעה של נשירת שיער היא תופעה מוכרת שמתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים בעקבות לחץ, גנטיקה, תזונה לקויה ועוד. לקולגן תפקיד משמעותי בבנייה של סיב השיער, כאשר ישנו ריכוז גבוה של קולגן זה משפיע באופן ישיר על חוזק בסיס השיער. על כן, נטילה של קולגן באופן קבוע יכול לסייע לחיזוק סיב השיער כמו גם להתמודדות עם נשירת שיער, אך גם לחיזוק הציפורניים כחלק מהיותו חלבון שמשפיע על כל מערכות הגוף. חשוב לדעת שכדי לחזק את השיער, חשוב להגביר את צריכת המאכלים שיכולים לסייע בהצמחת השיער, לצד הטיפול והתמיכה באמצעות תוספי התזונה.

 

לסיכום, תוסף תזונה קולגן הינו תוסף תזונה בטוח לחלוטין המאושר ע"י משרד הבריאות. מאחר וישנם לא מעט חיקויים של התוסף חשוב לבצע את הרכישה דרך חברה מקצועית המתמחה בתחום, וזאת מתוך מטרה לצרוך קולגן איכותי שמכיל את כל חומצות האמינו. בכך, תוכלו להצטרף לאלפי ישראלים שכבר עכשיו משתמשים בקולגן באופן קבוע בשגרת היום יום, כחלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח, תזונה ואפילו פעילות ספורטיבית. מדובר בתוסף הנמכר ביותר בישראל, והוא זוכה למחמאות מצד גברים ונשים אשר נוטלים אותו באופן קבוע ומדווחים על שביעות רצון כתוצאה מתוסף נהדר שמתאים לכולם ובעל יתרונות עצומים.