10 עצות הזהב לבחירת קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים

שיפוץ נכס מכול סוג, החל מדירה עד בית פרטי או מרחב עבודה, יעלה את ערך הנכס באופן משמועתי ויספק איכות חיים טובה יותר. בתים בירושלים דורשים פעמים רבות שיפוץ קל או מסיבי, כאשר רבים מחפשים קבלן שיפוצים ירושלמי על מנת להתחיל ולסיים את העבודה על הצד הטוב ביותר. אז כיצד בוחרים קבלן? הנה כמה עצות חשובות למשפצים:

בחירה באיש מקצוע ירושלמי

בחירת קבלן שיפוצים בירושלים היא בחירה שחייבת להיות מושכלת ועליה להתמקד באיש מקצוע שמכיר את העיר. בירושלים יש לא מעט מבנים ישנים בני מאה שנים ויותר שהתשתיות בהם עתיקות ופגומות. קבלן שיפוצים ירושלמי ידע כיצד מטפלים וניגשים לשפץ מבנים ישנים וגם מבנים חדשים שנבנו במגוון שכונות בעיר.

המלצות

בחרו קבלן מומלץ בירושלים. המלצות טובות ואמינות אפשר לקבל מאתרים כמו 'מדרג' או בפורומים שעוסקים בבחירת קבלני שיפוצים. בין היתר כדאי לקבל המלצות משכנים או בני משפחה שביצעו שיפוץ טוב ואיכותי בנכס שלהם. בחרו שניים שלושה קבלנים ובחנו את תחומי העיסוק שלהם, את הניסיון שהם מביאים לשיפוץ ואת תיק העבודות. לאחר מכן כדאי להתחיל משא ומתן עם אותם שניים שלושה קבלנים תוך קבלת הצעות מחיר מכול אחד.

ייעוץ ותכנון על פי התקציב שלכם

כאשר אנו משפצים נכס, יש לנו תקציב מסוים. זה יכול להיות תקציב של 10,000 שקלים או של 100,000 שקלים. בדקו כי ישנה אופציה לבצע שינויים חשובים במרחב על פי התקציב. איש מקצוע טוב יוכל לספק לכם כמה שיותר שינויים ביחס לתקציב הנתון ולייעץ לכם לגבי הוזלת עלויות בשיטות שונות.

הכנת תכנית עבודה מסודרת ולו"ז קבוע

חשוב ששעות העבודה יהיה יעילות ויספקו עבודה מהירה יחסית אך לא יפגעו ביחסים עם השכנים. בדקו מהן שעות העבודה המקובלות ואל תקבעו עבודות עם שחר או בערב. יש לבצע הפסקת עבודה בין 14:00- 16:00 על פי החוק. מרבית המשפצים מתחילים לעבוד משעה 7:30 בבוקר עד 14:00 בצהריים.

בדקו מה הצעת המחיר כוללת

כפי שציינו, כדאי לקבל הצעת מחיר מכול קבלן מומלץ. בדקו מה יכול הקבלן לספק לכם ומה כוללת ההצעה מבחינת חומרים שאיש המקצוע מביא ומה אתם צריכים לקנות.

חתימה על חוזה עבודה מסודר

חשוב לחתום על חוזה עבודה מסודר שיציין את כל הדברים החשובים לכם ואת הפעולות שתרצו לבצע. שימו לב שהחוזה כולל חומרים וכלי עבודה. שימו לב לכל הפרטים הקטנים.  אם אתם משפצים בתקציב גדול – ערבו עו"ד מנוסה שיעזור לזהות קטעים בחוזה שעלולים לפעול לרעתכם.

ביטוח מקצועי וביטוח תאונות במקום העבודה

כדי שלא תמצאו את עצמכם מסובכים בתביעת ענק לאחר תאונת עבודה, יש לוודא כי לאיש המקצוע יש ביטוח תאונות וביטוח מקצועי שמכסה כל נזק שנגרם לאדם, לרכוש או לסביבה.

תשלום בשלבים

חשוב לחתום ולסכם עם הקבלן העברת תשלום בשלבים לאחר סיום כל חלק בעבודה. כך הקבלן ירצה לסיים את כל השלבים בשיפוץ ואתם לא תתקעו עם עבודה שאינה גמורה.

קבלת כלל השירותים במקום אחד

בחרו קבלן שיפוצים שידאג לכלל המשימות שצריכות להתבצע במבנה ויספק את אנשי המקצוע הדרושים לעבודה מבלי שאתם תצטרכו לחפשם. כך הקבלן יספק איש אינסטלציה מנוסה, מהנדס, מעצב פנים ואדריכל בעת הצורך, קבל חשמל, גנן וכולי. אם יש אנשי מקצוע שאתם רוצים לשלב בעבודה: וודא שהקבלן ידע להנחות אותם ולעבוד עמם בסינרגיה טובה.

קבלת אחריות

לבסוף יש לוודא שאתם מקבלים אחריות מקצועיות על השיפוץ ותיקונים בעת הצורך. כך תוכלו להבטיח שעבודת השיפוצים תעשה על הצד הטוב ביותר.