התקנת פאנלים סולאריים: איך לבחור ספק מתאים?

התקנת פאנלים סולאריים

התקנה של פאנלים סולאריים מהווה הזדמנות מצוינת להצטרף למהפכת האנרגיה הירוקה, ולחסוך כסף. אולם, בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי אתם משקיעים את כספכם בחוכמה נדרש לפנות לספק מומחה. איך תוכלו להיות בטוחים כי בחרתם בספק המתאים? להלן הפרטים.

התקנת פאנלים סולאריים: רגע לפני ההשקעה, כך תבחרו את הספק הטוב ביותר

השקעה בהתקנה של לוחות סולאריים מהווה ללא ספק חלק ממהפכה אקולוגית שרק הולכת ותופסת תאוצה. למעשה, יותר ויותר ישראלים הבינו כי ניתן להשתמש בגג הפנוי לטובת הקמה של לוחות לטובת ייצור חשמל באופן אקולוגי ודרך קרינת השמש. מאחר ומדובר במהפכה אנרגטית ניתן לראות כיצד תנאי המימון הפכו לנגישים יותר מאי פעם וכיום ניתן לקבל מימון כמעט מלא לטובת הקמה של לוחות סולאריים דרך חברות מקצועיות המתמחות בתחום. אולם, רגע לפני שאתם נכנסים למוד אקולוגי נדרש לבצע צעדים, כל זאת בכדי להבטיח כי ההשקעה שלכם תהיה משתלמת גם לטווח הרחוק.

מהם הפרמטרים החשובים בתהליך בחירה של ספק לטובת התקנת פאנלים סולאריים?

השלב הראשון בתהליך התקנה של פאנלים סולארים הוא קודם כל לבצע סקר שוק בין החברות. רצוי להיכנס לאתרים הרשמיים של החברות בכדי להכיר את פועלן ואת הפרויקטים בהם לקחו חלק. חשוב להבין כי היום התקנה של לוחות סולאריים מתבצעת הן בעבור המגזר הציבורי והן בעבור המגזר הפרטי, ועל כן חברה שמציגה תיק עבודות דרך האתר מהווה דרך מצוינת לצורך קבלת מידע ובחינת הוותק והניסיון. וותק הינו פרמטר משמעותי מאוד בתהליך הבחירה, וזאת בשל העובדה כי מדובר בהליך מורכב הדורש מיומנות וניסיון. נוסף לכך, רצוי להסתכל ברשת לגבי תגובות שליליות וחיוביות לגבי הצוות המנהל, כחלק מהבנה כי המעטפת אותה אתם מקבלים מבחינת היחס האישי היא חשובה מאוד לצורך השלמת התהליך בצורה נכונה ומותאמת. נוסף לכך, הקפידו לבדוק כי החברה עמה אתם בוחרים להתקשר מעניקה אחריות בגין ההתקנה כמו גם מבצעת עבודות תחזוקה. עבודות אלו נועדו להבטיח כי הלוחות הסולאריים ישמרו למשך תקופה של 15 שנים ואף יותר מכך, ועל כן מדובר בהיבט עליו יש לשים את הדגש בתהליך בחירת ספק.

אומדן עלויות

השקעה בהתקנה של פאנלים סולאריים היא אינה מועטה, כאשר טווח המחירים יכול להגיע לסכומים של 70,000 ₪ ומעלה, תלוי בגודל ובדגם של הלוחות. מאחר וגודל הגג הוא זה שקובע את גובה ההחזר הכספי מטעם חברת החשמל, חברה מקצועית תדע לשקף לכם באופן מלא את החיסכון הכספי הגלום בהתקנה כמו גם את גובה ההחזר אותו תקבלו. נוסף לכך, שימו לב כי אם אתם מתכננים להקים לוחות על גג בניין משותף נציגי החברה ידעו לפשר בין הצדדים ולשקף לדיירים את היתרונות הגלומים בכך, במידה ועולים התנגדויות. על כן, מומלץ לערוך אומדן עלויות דרך השוואת מחירים בין מספר חברות כמו גם לקרוא המלצות מצד צרכנים פרטיים שהתקינו את המערכת בגג ויכולים להעיד מניסיונם על הדגם אותו בחרו להתקין על הגג. מאחר וישנן לא מעט שחקניות בשוק, אומדן עלויות יכול לסייע לכם גם בתהליך של קבלת מימון כאשר חברה מקצועית תדע להפנות אתכם לגורמים הרלוונטיים אשר באמצעותם תוכלו לקבל מימון כמעט מלא, ובכך להוזיל באופן משמעותי את תהליך ההתקנה כמו גם התחזוקה. שימו לב כי לרוב ההשקעה בעבור התקנה של לוחות מחזירה את עצמה בתום 8 שנים, ועל כן מדובר בהשקעה משתלמת המתבצעת בליווי מקצועי מצד חברה מובילה בתחומה כמו גם כזו בעלת רקורד עשיר מבחינת הקמה והתקנה של לוחות.