מחירון תפילין אונליין: הכל על מרכיבי המחיר וטווח המחירים לצרכן

מעוניינים לרכוש בקרוב תפילין? ובכן, זה לא משנה מה הסיבה לכך ואם מדובר על נער שחוגג בר מצווה בקרוב, על רכישת תפילין לחתנים לקראת החתונה או על רכישה שגרתית מתוך רצון להתחדש – מדובר על משהו שצריך לרכוש באופן מושכל ולעשות זאת בסבלנות. מצד אחד, תפילין זה לא מוצר זול וגם הדגמים הפשוטים יותר יעלו לכל הפחות סביב כמה מאות שקלים כשלרוב המחיר הוא מעל 100 שקלים, ומצד שני זה משהו שחשוב להשקיע בו מפני שיש צורך לוודא שרוכשים תפילין כשרים וחלילה לא מוצר פסול מבחינה הלכתית. על כן, אנו מאמינים שלפני תהליך הרכישה, אחד הדברים הכי חשובים שצריך לעשות זה להכיר את טווחי המחירים על תפילין וכיצד למעשה קובעים בסופו של דבר את המחיר לצרכן של תפילין. על כן, אספנו עבורכם מידע שנוגע בדיוק בסוגיה הזאת ואנו רוצים להסביר בדיוק איך זה עובד שתקווה שנצליח לסייע גם לכם לקראת הרכישה הבאה. בהצלחה!

שקלו את האפשרות של רכישה אונליין

ראשית כל לפני שנגע בטווחי המחירים, אנו רוצים להמליץ על סט תפילין מהודר לרכישה אונליין אם אתם מעוניינים להשיג מחירים משתלמים יותר על תפילין. הסיבה שכך ניתן למצוא תפילין איכותי במחיר זול יותר, היא מפני שהאתרים שמציעים תשמישי אונליין לא צריכים להחזיק חנות פיזית (חלקם מחזיקים חנות קטנה בלבד) ומערך הקניות שלהם מסתמך על שליחויות ואחזקת מלאי בלבד, מה שמוזיל באופן משמעותי את המחיר הסופי לצרכן וכך ניתן לקבל מוצרים במחירים נוחים ללא פשרה על האיכות שלהם. כעת, בואו נדבר על הפרמטרים לפיהם נקבע המחיר של תפילין.

סוג העור

הפרמטר הראשון שצריך להכיר הוא סוג העור והוא הפרמטר המשמעותי. ניתן להשיג תפילין שעשוי משני סוגים עיקריים של עור שנקראים עור במה גסה (שור, פרה) ועור בהמה דקה (עז, כבש). בגדול, תפילין שעשוי מעור בהמה גסה נחשב לאיכותי וחזק יותר וזה אכן כך. העור של הבהמה הגסה הוא עבה יותר ועל כל מדובר על תפילין איכותי שלא מתבלה בקלות ויכול להחזיק לשנים ארוכות מאד. חשוב לשים לב שגם תפילין מעור בהמה דקה יכול להיות איכותי, כמובן אם רוכשים אותו ממקומות מקצועיים ומנוסים.

נוסח הקלפים

כמובן שבכל תפילין יש את הקלפים שנכתבים על ידי סופר סת"ם. חשוב לשים לב שכמו כל סידור תפילה שבעולם היהודי, גם כאן קיים נוסח ספרדי ונוסח אשכנזי. הנוסח האשכנזי הוא ב-99 אחוזים מהמקרים יקר יותר, לא בגלל שהוא נחשב לנעלה יותר בהשוואה לנוסח הספרדי (הוא לא), אלא פשוט מפני שהוא ארוך יותר, מה שאומר שנדרשים יותר זמן, מאמץ וחומרי גלם על מנת לכתוב אותו.

חשוב לדעת שבמקרים מסוימים ובעיקר בתחום התפילות, עולה השאלה האם מותר לשלב נוסחים מסיבות שונות.

דוגמאות למחירים

שימו לב שהמחירים שניתן כאן הם מאתר אות והדר שמאפשר רכישת אונליין שהיא משתלמת ביותר ואנו בהחלט ממליצים להכיר אותו. לכן יש סיכוי של מוצרים דומים במקומות אחרים תמצאו מחירים גבוהים יותר.

כאמור, השילוב היקר ביותר הוא תפילין מעור בהמה גסה ונוסח אשכנזי. המחיר של תפילין כזה יעמוד על 1990 שקלים. השילוב הזול ביותר הוא תפילין בהמה דקה עם נוסח ספרדי, ומחירו באתר הוא 1200 שקלים. השילובים האחרים נמצאים בסקאלה בין שתי הנקודות הללו.

מחירון תפילין אונליין: הכל על מרכיבי המחיר וטווח המחירים לצרכן

לבסוף, חשוב לזכור שכלל שתרצו תפילין מהודר יותר שמגיע גם עם כיסוי יוקרתי, כך המחיר יעלה. בגלל שמדובר על מוצר שקונים מעט פעמים במהלך החיים, ההמלצה שלנו היא להשקיע בתפילין איכותי.