האם אתם משלמים יותר מידי ולא בצדק?

 

בעולם מלא פיתויים, שירותים ומוצרי צריכה, רבים מוצאים עצמם מוציאים בכל חודש, אלפי שקלים על שירותי תקשורת, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, ביגוד, בתי קפה ומסעדות, חופשות ועוד. הוצאות אלה נועדו גם עבור מוצרי צריכה בסיסים, כמו: מזון, מים, חשמל, ביטוחים, שירותי בנק, שירותי רכב וכדומה. בעת שישנם בארץ ובעולם, ספקים גדולים וקטנים, המציעים מוצרים ושירותים לקהל הלקוחות.

צרכנות טובה היא כזאת שפועלת מתוך חסכון, היא שמה את הדגש על בחירת המוצרים הדרושים, במחיר המשתלם מכל, תוך מתן תשומת לב לשירות הטוב ביותר. צרכנות טובה מגיעה לידי ביטוי בקבלת המחיר הנוח והמושלם עבור הצרכן. לכן ביצוע מחקר והשוואת מחירים – דרושה כמעט בכל אספקט, וזאת בעיקר בעת בחירת ספקים, מוצרים ואנשי מקצוע.

אז כיצד מתחילים לצרוך נכון?

בתחילה, חשוב לדעת על מה אתם מבזבזים כסף בכל חודש. נסו להבין מהן המותרות ומהם המוצרים הדרושים לכם לקיום חיי משפחה, וקיום חיי חברה באופן נורמטיבי. בכך ניתן להתחיל להשוות מחירים בשירות. נט,  כששירות זה ניתן באתר ייעודי ומשווה בין שירותים ומחירים.

האתר מספק גם השוואה בין חברות ומוסדות שמעניקים שירותים בסיסיים, כמו: קופות החולים, בנקים, ספקיות תקשורת, מוסדות לימוד, משרדי ממשלה, ועוד. באתר ניתן לבצע השוואת מחירים בין שירותים הניתנים מבתי השקעות, רשתות שיווק, עיתונים, רשתות אופנה ועוד.

 

מדוע חשוב לבצע השוואת מחירים?

כמעט כל מוצר שאנו קונים, הוא כזה שיש לו מוצר חלופי בשוק, בעוד שישנם אינספור מוצרים שניתן לצרוך באופן ישיר מהחנות או הרשת, כמו גם באמצעות רכישה און ליין.

בכך, אם בעבר היה צורך לעבור מחנות לחנות או מספק לספק כדי למצוא את המחיר הטוב ביותר, הרי שכיום: השוואת מחירים מתבצעת בצורה קלה, בעוד שבאמצעות אתרים מתקדמים, ניתן להשוות מחירים באתרים כמו שירות.נט ואחרים. כשאפשר לעשות זאת בקלות ובמספר דקות ספורות, תוך קבלת הדרך האידיאלית לחסוך כמה מאות ואלפי שקלים בכל חודש!

כמה טיפים לחסכון כספי

מלבד השוואת המחירים החשובה מאד עבור צרכנים, רצוי לבצע כמה פעולות בסיסיות שיעזרו לכם לחסוך כסף, בכל זמן:

הכנת רשימה הוצאות – כפי שהזכרנו, הדרך הראשונה לחסכון, נעשית באמצעות הכנת רשימת הוצאות. הכינו טבלת אקסל או טבלה רגילה בקובץ וורד, ורשמו כל הוצאה חודשית קבועה. בחנו את ההוצאות שלכם, והבינו מה ניתן לצמצם וכיצד אפשר לחסוך. במידה וישנן הוצאות לא צפויות: הכניסו אותן אל הטבלה בכל חודש.

כסו את המינוס בבנק – בזמן שאנחנו נמצאים במינוס בבנק, אנו מוצאים את עצמינו "רודפים אחרי הזנב שלנו" בכל חודש. זאת מתוך ניסיון לצמצם את האוברדראפט. עם זאת, במידה ותתייעצו עם פקידי הבנק ותראו כיצד אפשר ללוות סכום לכיסוי המינוס: תוכלו לבצע תכנן נכון של ההוצאות החודשיות ביחס להחזרים ולתשלומים, ובכך תוכלו לחיות חיים נוחים יותר, ללא חרדות.

הגדלת ההכנסה – נסו להגדיל את ההכנסה שלכם, גם אם אתם עובדים במשרה מלאה. אם אתם אוהבים בעלי חיים: הציעו שירותי טיולים לכלבים והאכלת חיות מחמד. אם אתם אוהבים ילדים: הציעו שירותי בייביסיטר או סדנאות לילדים. נסו לעבוד במגוון עבודות מהבית. כיום אפשר לסחור בשוק ההון, לכתוב מאמרים, לשווק חברות בפייסבוק וברשתות החברתיות, ובכך להנות מהכנסה נוספת, או מקבלת מוצרי בחינם.

פתחו תכנית חסכון – פתחו בקלות תכנית חסכון דרך האפליקציה של הבנק. בחרו סכום בו תוכלו לעמוד בכל חודש, אשר ירד בהוראת קבע לחסכון וישמש אתכם ברגעים של הוצאות גדולות.

שלמו על ההוצאות שלכם, במזומן – גדולי הכלכלנים, יועצי המס ורואי החשבון, ממליצים לשלם על כל שירות או מוצר, במזומן. בטלו את כרטיסי האשראי או הטמינו אותם במקום נסתר, תוך שאתם מקציבים בכל חודש סכום קבוע באמצעותו תוכלו לשלם את ההוצאות השוטפות. כל הטיפים האלה, יעזרו לכם לחסוך בהוצאות ולבחור תמיד בשירות הזול והיעיל ביותר.