וורלד ונצ'רס: חלום או תרמית?

רבים האנשים אשר רוצים להתעשר מהר מבלי לעבוד שעות מרובות ביום וזאת בעיקר בשל יוקר המחייה בישראל, והרצון להשיג איכות חיים טובה יותר.

עם זאת כאשר מנסים להרוויח 'כסף קל' חשוב לשים לב ולהיזהר מפני תרמיות, שכן כיום קל יותר להעביר מסרים מפתים אודות "עשיית כסף קל", הגשמת החלום, כמו גם אודות הדרך להתעשר בקלות, לטייל בעולם ולטעום את החיים בטובים כמעט ללא מאמץ.

סיפורי הפירמידות שתקפו את הארץ ואת העולם בשנות התשעים ושנות האלפיים נראה שנסו מן העולם, כאשר 'פירמידות' הייתה סוג של תרמית שנועדה לגרום לאנשים שחיפשו דרכים קלות להתעשר להשקיע כסף רב בתחומים שונים ומוצרים שונים,  וזאת כדי למכור את המוצרים בהמשך או לשכנע אנשים אחרים להשקיע את אותו סכום הכסף האמור לצורך ביצוע "התעשרות מהירה".

בשל כך מצאו עצמם רבים "תקועים בפירמידה" לאחר ששמו את כל יהבם במוצר, ברעיון או בשירות.

ואכן כיום בזמנים שנראה שאנו יודעים הכל וכבר שמעו על כל התרמיות האפשריות  – רבים טוענים כי למרות הכל הגיעה אלינו שיטת התעשרות חדשה בשם וורלד ונצ'רס, שטרם ברור אם היא באמת התגשמות של חלום או תרמית לכאורה.

וורלד ונצ'רס

אבל מה צריך לדעת על וורלד ונצ'רס בישראל שבשאר הארצות כבר יודעים?

וורלד ונצ'רס או באנגלית worldventures היא שיטה להרוויח כסף קל. אנשים שמשווקים את השיטה טוענים דרך כתבות, סרטונים ושלל שכנועים ברשת כי באמצעות שיטת worldventures ניתן להתעשר בקלות, תוך יציאה אל מסעות כיפיים ברחבי העולם.

חברה זאת הוקמה בשנת 2005 בארצות הברית ופועלת ב25 מדינות בעולם וגם בישראל. בכל הנוגע לשיטה של וורלד ונצ רס, ישראל התוודעה אליה בשנים האחרונות וכיום היא מושכת צעירים ישראלים להשקיע בה כספים וזאת לאחר שהשיטה נאסרה בכמה מדינות.

אנשים צעירים אשר ניסו את השיטה מסבירים כי הם השקיעו עשרות אלפי שקלים כדי לנסות לשווק את השיטה, כאשר הם הפסידו כספים רבים ולא הצליחו למכור את המוצר והוא חברות במועדון תיירות בנופש ברחבי העולם במחירים נמוכים.

המוצר כולל חברות במועדון אשר הצטרפותה מקנה הטבות לחופשות תיירות ונופש. המצטרפים הם "סוכנים" שעליהם לשלם 500 דולר תשלום חד פעמי ועוד 50 דולר בכל חודש. הכסף נועד לנצל נקודות זכות במועדון דרים טריפס. החברה מציעה חופשות בסיטונאות אך היא לא כוללת טיסות ומדובר בחופשות רק לזוגות.

אנשים שהצטרפו לשיטה הם בדרך כלל אנשים צעירים אשר מנסים למכור את החופשות כשחלקם מוצאים עצמם נותרים עם המוצר וחווים הפסד כספי.

ומי מרוויח מכך?

מי שמרוויח מ worldventures הם בכירי המגייסים בישראל, והם האנשים אשר עומדים בראש החברה תוך שהם מקבלים עמלות גבוהות על צירוף המשתתפים. על הסוכנים שהצטרפו לשלם תשלומים חודשיים ולנסות לבצע גיוס אנשים חדשים כדי להרוויח כסף בעצמם.

בכל הנוגע לרווחים של הסוכנים המגויסים, worldventures  ביקורת ותרמית הם דברים ששומעים לאחרונה יותר ויותר וזאת בשל עדויות לכאורה של סוכנים שהצטרפו לאחר שהשקיעו כסף רב בהצטרפות לחברה ונכשלו בגיוס סוכנים חדשים או במכירת המוצר.

לצפייה בכתבה של ערוץ 10 בנושא.