דואר ישראל: שירות מזומן בזמן

רובנו מכירים את דואר ישראל כחברה ששירותיה מתמקדת בהעברת מכתבים וחבילות ממקום למקום. מדובר במונופול, שהרי לא קיימת חברת דואר נוספת בשירות ממשלתי בישראל. חוק הדואר, שמטרתו הייתה להסדיר את פעילויות רשות הדואר (שמה הקודם של דואר ישראל), נחקק בשנת 1986 ובשנת 2006, רשות הדואר הפכה לחברה בשליטת הממשלה ושמה שונה לשם שאנו מכירים היום "דואר ישראל".

מזומן בזמן

שירותי הדואר

בדואר ישראל קיימים שירותים רבים שאינם רק העברת מכתבים וחבילות. בין שירותים אלה ניתן למצוא: העברת דואר לחו"ל, כרטיסי אשראי נטענים, משלוח מברקים וגלויות, רכישת כרטיסי חיוג בינלאומיים, תשלומי חשבונות ואגרות, הלוואות לסטודנטים ועוד. אחד השירותים של הדואר, עליו נרצה לדון במאמר זה, הוא שירות "מזומן בזמן".

מהו שירות מזומן בזמן של דואר ישראל?

מזומן בזמן הוא שירות שמאפשר העברת מזומן בדואר בגבולות הארץ ולא מחוצה לה, והוא מיועד אך ורק לאזרחי ישראל. מדובר בשירות שיכול להועיל למי שמעוניין להעביר סכום כסף במזומן שלא עולה על 10,000 שקלים. העברת הכספים בדואר נעשית תוך דקות אחדות, כך שמדובר בהעברת כספים יעילה במיוחד. יתרון נוסף לשירות זה שאין צורך בחשבון בבנק הדואר או בכל בנק אחר.

איך זה עובד?

בכדי להעביר כספים בשיטה זו, עליכם לגשת לאחת מיחידות הדואר המעניקות את השירות הנ"ל. הקפידו להגיע עם סכום הכסף שאותו אתם מעוניינים להעביר, תעודת זהות ופרטי הנמען (כולל מספר תעודת הזהות שלו), אחרת לא תוכלו לבצע את ההעברה.

הנמען יוכל לקבל את הכסף שתעבירו תוך מספר דקות באחד מסניפי הדואר שנותנים את השירות, אך עליו להצטייד בתעודת זהות, מספר האסמכתא של התקבול, סכום הכסף שהועבר ואת שם השולח, שכן רק באמצעות הפרטים הללו יוכל לקבל את סכום הכסף שהועבר לו. העמלות לשירות זה נעות בין 17-72 ₪ בהתאם לסכום המזומן שתעבירו (ניתן להתעדכן באתר הדואר בטבלת העמלות המפורטת).

חשוב לציין שלקוחות מעוקלים לא יוכלו לבצע עסקאות או לקבל כספים דרך שירות מזומן בזמן, כמו כן, העסקה המבוצעת תהא תקפה במערכת לא יותר מ- 180 ימים.

 

למה זה כדאי?

באמצעות שירות מזומן בזמן, תוכלו להעביר כספים בבטחה ולהימנע משליחת כספים במעטפות רגילות. רבים נוטים לחשוב שאם הם מבצעים עסקת דואר רשום או דואר 24, כספם יישלח במהירות ויגיעו לנמען, אך חשוב להזכיר שקרו מקרים בהם מעטפות, לרבות מעטפות המכילות כספים, נעלמו או הגיעו לנמען פתוחות וריקות (שלא במזיד).

אם בכל זאת בחרתם לוותר על שירות מזומן בזמן של הדואר, ולשלוח כספים במעטפה, מוטב שתעטפו היטב את השטרות טרם הכנסתם למעטפה בנייר עבה וכהה או לחלופין, שלחו צ'ק למוטב בלבד.

שירות מזומן בזמן של דואר ישראל יכול להתאים למקרים בהם אבד הארנק, כך תוכלו לקבל כספים מקרוב משפחה באופן מידי. כמו כן, מי שאין ברשותו חשבון בנק, יוכל להשתמש בשירות אף הוא ולהיעזר במשפחה וחברים לקבלת כסף מזומן.

כפי שקראתם, מדובר בשירות יעיל שיכול למנוע מכם העברות כספים בדואר רשום ולהסתכן באבדן המעטפה. השירות ידידותי למשתמש, כך שכל אחד יכול לבצע את העברת הכספים במזומן דרך הדואר ולהימנע מהבירוקרטיה הנדרשת בתהליך העברת כספים באמצעות הבנקים השונים.