בדקו את זכאותכם עוד היום: כל מה שצריך לדעת על החזרי מס לשכירים

בשנים האחרונות המודעות הציבורית לנושא של קבלת החזר מס עלתה, וזאת לאור הבנה כי לעיתים בעקבות תשלום מס גבוה מדי, ניתן לקבל החזר בגובה של מאות ועד אלפי שקלים. למעשה, מדובר בזכות בסיסית השמורה לכל שכיר, כאשר בדיקת זכאות היא חיונית לטובת מימוש זכויות המגיעות כחוק. מה חשוב לדעת אודות החזרי מס לשכירים? כל הפרטים בכתבה הבאה.

החזר מס לשכירים – כל מה שצריך לדעת

החזר מס הוא כסף שאתם יכולים לקבל בחזרה ממס הכנסה, בעקבות תשלום מס ששולם דרך המשכורת. למעשה, במידה ואתם שכירים ששילמו מס הכנסה בסכום גבוה מכפי שהייתם אמורים לשלם באותה שנת מס, אזי תהיו זכאים לקבל החזר. שימו לב כי את בדיקת הזכאות ניתן לבצע עד לשש שנים לאחור, כאשר להחזר מתווסף גם הפרשי הצמדה וריבית. ישנם לא מעט דוגמאות למקרים שהם ייתכן כי ניכוי המס היה גבוה, כמו למשל במקרה של זיכוי בשל תרומה, שינוי בנקודות הזיכוי בעקבות הולדת ילד, מעבר בין מספר מקומות עבודה ללא תיאום מס ועוד. מידע מלא בנושא מהווה הזדמנות מעולה לממש את זכותכם כשכירים לקבל את המידע, לטובת ביצוע פעולות שנועדו להוביל לקידום הליך שעשוי להניב לכם סכומי כסף לא מבוטלים לחשבון הבנק.

שימו לב כי בעת בקשת הבקשה לקבלת החזר, אתם נדרשים לציין את השנה הספציפית וזאת בהתאם לסכומי השומה השנתיים שאותם אפשר לראות בתלוש המשכורת. לפני שאתם מגישים את הבקשה, מומלץ לקחת את ששת תלושי השכר האחרונים ולהצליב את הנתונים, לטובת בדיקה שנועדה להגדיל את הסיכויים לקבלת החזר ועמידה בתנאים של מס הכנסה בכל הקשור לקבלת החזר בגין ניכוי מס גבוה.

 

 

כיצד אפשר לבדוק זכאות בקלות?

אם בעבר הנושא של קבלת החזר היה כרוך בבירוקרטיה לא פשוטה, כיום ניתן לבצע את הליך הבדיקה הראשוני מבלי לצאת מהבית ובלחיצת כפתור. דרך אתר המרכז להחזרי מס ניתן להיעזר בסימולטור החזרי מס אשר מאפשר לכם לגלות האם מגיע לכם החזר. על פי ההערכות למעלה מ-60% מהשכירים במדינת ישראל זכאים לקבל החזר, בעקבות ניכוי מס שגוי. בשל הסיכויים הגבוהים כמו גם ההבנה כי מדובר בזכות בסיסית, אין ספק כי הסימולטור מהווה דרך מצוינת לבחון את הזכאות הראשונית, ובהתאם לכך להגיש בקשה – הן דרך רואה החשבון שלכם או יועץ מס, לצד הגשה של בקשה דרך האתר הרשמי של רשות המיסים. הפלטפורמה האינטרנטית של אתר המרכזי להחזרי מס מאפשרת לכם לא רק לבצע את בדיקת הזכאות בקלות, אלא גם לקבל מידע מורחב אודות הפעילות, כל זאת מתוך מטרה לנצל את המענה האינטרנטי לטובת מימוש זכויות שיכול להתבצע בעבור כל שכיר במדינת ישראל אשר סבור כי הוא זכאי לקבל את ההחזר.

לסיכום

על מנת לבחון האם אתם זכאים לקבל החזר מס, תידרשו לציין נתונים ולהציב אותם עם נתוני הזכאות לכל שנת המס, מתוך מטרה לבחון האם אתם יכולים לקבל החזר. שימו לב כי תלושי השכר שלכם הם חשובים מאחר והם מעידים האם בוצע ניכוי מס גבוה, וזאת שלא בהתאם לנקודות הזיכוי. על כן, זה הזמן להיכנס לאתר המרכז להחזרי מס, שם תוכלו לא רק לבצע את בדיקת הזכאות דרך מחשבון סימולטור אלא גם לנצל את המענה מצד נציגי האתר, לטובת קידום הליך קבלת ההחזר, באופן אישי ועם שימת דגש על מיצוי זכויות מלא.