הגשת תביעה לחברת ביטוח: איך עורך דין תביעות סיעוד יכול לעזור?

כאשר אדם שאנחנו אוהבים מגיע למצב שבו הוא מוגדר כסיעודי, זהו אתגר של ממש עבורו ועבור כל הסובבים. בנקודה הזאת חשוב לעשות כל מה שאפשר כדי לסייע ולהקל על כל הנוגעים בדבר, ואחד הצעדים החשובים ביותר הוא הגשת תביעה אל מול ביטוח לאומי ו/או חברות הביטוח הפרטיות שיאפשרו קבלת קצבאות וזכויות שיקלו על החיים. חשוב מאד לדעת כי מדובר בתהליך שהוא לא תמיד פשוט ולכן מומלץ תמיד לקבל עזרה מקצועית. בואו ננסה להבין מהם האתגרים ואיך עורך דין תביעות סיעוד יכול לעזור.

מהן תביעות סיעוד?

כל אזרח בישראל משלם מדי חודש סכום כסף לא מבוטל למוסד לביטוח לאומי, כסף שבעת הצורך צריך לחזור אלינו האזרחים בנקודה שבה אנו זקוקים לסיוע כלכלי ולא יכולים לדאוג לפרנסה בעצמנו מסיבות שונות. בנוסף, לרבים מאתנו יש גם ביטוח בריאות פרטי שגם הוא אמור לעזור לנו בנקודות כאלו. וכאשר מגיעים לנקודה הזאת, על מנת לקבל את הכסף יש להגיש תביעה מסודרת אל מול אותם הגורמים. במקרה של תביעות סיעוד, יש להוכיח בעצם כי המבוטח הוא על ההגדרה של אדם סיעודי, אדם שבאופן חלקי או מלא לא יכול לצרכים הבסיסיים ביותר כמו אכילה, הליכה לשירותים, מקלחת, לבישת בגדים וכן הלאה. במצבים האלו חלה חובת ההוכחה על המבוטח ובני משפחתו שצריכים להראות כי אותו אדם אכן עונה על ההגדרה. זהו תהליך מעט מורכב ואם רוצים להצליח בזה חייבים לקבל ליווי מקצועי מהשלב הראשון. כאן תוכלו למצוא מידע נוסף בנושא ואנו ממליצים בחום ללמוד את הנושא לאשורו לפני שמבצעים כל צעד אל מול חברות הביטוח השונות.

 

 

הגשת תביעת ביטוח סיעודי – איך עושים את זה נכון?

אז מה בעצם קורה בשלב שבו מגיעים להגשת תביעת סיעוד? ובכן כאמור, חברות הביטוח השונות לרבות ביטוח לאומי, יבקשו הוכחות לכך שהמבוטח אכן עונה להגדרה של אדם סיעודי. במרבית המקרים הם ישלחו נציג שיבחן את מצבו של המבוטח דרך קריטריונים שונים. חשוב להבין כי האינטרס של החברות הוא מן הסתם לדחות את התביעה. הן מצוידות באנשי מקצוע מתחום הרפואה, הרווחה והמשפטים שינסו לבנות תיק שלם המוכיח כי אותו אדם לא עונה להגדרה. בשלב הזה עומדות המשפחות בפני דילמה של ממש וצריכות למצוא דרך לקבל את הזכויות שמגיעות.

מי שישכיל לפנות מבעוד מועד לעורך דין מקצועי שמבין בתביעות סיעוד, ימזער מלכתחילה את הסיכוי לדחייה של התביעה. עורך דין מיומן ידע איך להכין את המבוטח ואת בני המשפחה להליך התביעה, יעזור לקדם מנהלות שונות ויבטיח שהכול קורה באופן כזה שתומך בהצלחת התביעה. מעבר לכך, במקרים בהם אכן ישנה דחייה מלאה או חלקית של התביעה, עורך דין טוב ידע איך להתמודד בצורה יעילה עם הדחייה וכיצד יש להגיש ערעור או בקשה חדשה.

איך לבחור עורך דין מתאים?

מעבר לחשיבות בסיוע של עורך דין, חשוב מאד גם לבחור את איש המקצוע המתאים. מומלץ בחום למצוא אדם שהוא בעל ההתמחות המתאימה ומכיר לעומק את הנושא של תביעות סיעוד, כזה שקיבלתם עליו כמה וכמה המלצות חיוביות וכזה שמגיע עם מוניטין והצלחה בתביעות סיעוד בעבר. וכן, גם הכימיה והיחס אישי אלו דברים חשובים בהחלט.

לסיכום

אל תתפשרו בנקודה הזאת ובשלב שבו יש צורך בעזרה כלכלית ותמיכה. תביעות סיעוד הן דבר מורכב ומומלץ שלא לוותר על השירותים של עורך דין מיומן ומקצועי.