טרנד הקולגן: כל מה שצריך לדעת לפני הרכישה

בשנים האחרונות ניתן להבחין בטרנד שנמצא במגמת בתאוצה: רכישה של תוסף תזונה קולגן. למעשה, מדובר בתוסף התזונה הנמכר והמבוקש ביותר, לא מעט בזכות מודעות הולכות וגוברת לחשיבות של חלבון הקולגן לצרכים קוסמטיים, אבל גם בריאותיים. קולגן הוא חלבון עיקרי וחשוב מאוד בגוף והוא מצוי בריכוז של 70% מעור הפנים אבל גם בגידים, עצמות והסחוס.

ככל שמתבגרים קצב ייצור הקולגן פוחת, ובהתאם לכך תהליך ההזדקנות מואץ: קמטוטים, ירידת נפח בעור וכן נשירת שיער, דילול וכן הידלדלות של העצמות והסחוסים. על כן, הפיתוח של קולגן מהווה הזדמנות מצוינת ליצור שגרת טיפוח ובריאות המבוסס על תוסף תזונה שנבדק מחקרית ונחשב לאחד הפיתוחים המשמעותיים ופורצי הדרך בתחום תוספי התזונה, בשל היותו של התוסף בעל פוטנציאל אדיר במידה ונוטלים אותו באופן קבוע, ולטווח הרחוק. אולם, לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה חשוב לדעת כי ישנם לא מעט חיקוים בשוק, ועל כן אם אתם רוצים לדעת איך מדובר בקולגן אמיתי ואיכותי אנחנו כאן עם כל מה שצריך לדעת רגע לפני הרכישה.

איך לוודא כי רכשתם קולגן איכותי?

ראשית, העדיפו לבצע רכישה אך ורק דרך חברה מוכרת ובעלת המלצות מוכחות בתחום. מאחר ומדובר בתוסף תזונה נמכר מאוד, תוכלו לאתר בקלות ברשתות החברתיות כמו גם באתרים מתמחים סקירות אודות חברות המתמחות בתחום, כולל חברות ישראליות שהצליחו לפתח פטנט בדמות קולגן בריכוז גבוה אותו ניתן לרכוש בדמות קפסולות או קרמים. החברה ממנה אתם רוכשים חייבת לעמוד בתקני MGP לצד אישור מטעם משרד הבריאות לטובת שימוש במוצר. בנוסף, בדקו כי היצרן ממנו אתם רוכשים מחזיק בתעודת כשרות, לטובת בחירה במוצר טבעי כמו גם בטוח לשימוש. כאשר אנו מתייחסים  לנושא ריכוז הקולגן, מדובר בנושא חשוב עליו יש להתעכב. לפני הרכישה קראו היטב את הרכיבים של התוסף ובדקו כי הקולגן מצוי בריכוז גבוה, מתוך מטרה להבטיח כי ספיגת החלבון בגוף תהיה גבוהה, בהתאם לצרכים. היצרנים כיום יודעים לספק לכל צרכן אפשרות להשתמש בתוסף ע"פ הצרכים האישיים – תוסף  תזונה לצרכים קוסמטיים, תוסף תזונה לספורטאים ועוד. הריכוז של הקולגן שונה ועל כן קריאה מדוקדקת של הרכיבים כמו גם בחינה האם מדובר בתוסף תזונה ייעודי בעבורכם מהווה את הדרך הבטוחה ביותר לקבוע כי אכן מדובר בתוסף איכותי שיספק לכם את חלבון הקולגן באופן טבעי.

טרנד הקולגן: כל מה שצריך לדעת לפני הרכישה

כיצד להימנע מזיופים?

כאמור, שוק תוספי התזונה ובפרט תוסף תזונה חלבון הצליח לכבוש את הקהל הישראלי, ובהתאם לכך קמו לא מעט חיקויים שמבטיחים קסמים אך בפועל מדובר בתוסף זול, לא איכותי ובוודאי לא אפקטיבי. אל תמהרו להתפתות להצעת מחיר מופרזת או זולה מדי ביחס למחיר הנהוג בשוק. אל תחששו להשוות מחירים כמו גם לקרוא ביקורות מצד צרכנים, מתוך מטרה להימנע מרכישה של מוצר מזויף. בנוסף, יצרן שמבטיח לכם תוצאות מיידות קרוב לוודאי ומטעה אתכם וזאת בשל העובדה כי שימוש בקולגן צריך להתבצע לטווח הרחוק, ואין מדובר בתוסף קסמים אלא בתוסף שנועד להתגבר על המחסור הטבעי בקולגן. בחרו אך ורק ביצרן בעל ניסיון כמו גם כזו שמציגה הוכחות מחקריות המגבות אותה בתהליך הייצור, לטובת רכישה בעלת פוטנציאל הן לצרכים קוסמטיים והן לצרכים של ספורטאים, אבל גם לגברים ונשים שרוצים גם הם להצטרף למגמה בעלת פוטנציאל אדיר בזכות פיתוח של תוסף תזונה קולגן אותו ניתן לרכוש בתצורה של אבקה או קרם.

לסיכום, תוסף קולגן איכותי מהווה דרך להתגבר על הפחתת קצב ייצור הקולגן הטבעי, ובהתאם לכך לקבל מגוון רחב של יתרונות קוסמטיים כמו חיזוק הציפורניים והשיער, מיצוק עור הפנים, העשרת התזונה וכן שמירה על בריאות השריר כמו גם הסחוס. הקפידו לקרוא היטב את ההנחיות אותן הצגנו לכם כאן, ובהתאם לכך תוכלו להיות בטוחים כי אתם משקיעים את כספכם בחוכמה.