חשוב לדעת: עלויות החזקת כלב בישראל

כלבים מעניקים אהבה ללא תנאים, חיבה ולא מעט תמיכה לצד זה, הם גם עולים לא מעט כסף. מהן עלויות האחזקה של כלב כאן בישראל? להלן הפרטים.

עלויות החזקת כלב – כל מה שרציתם לדעת לפני אימוץ

החלטתם בשעה טובה להכניס חבר חדש למשפחה בדמות כלב. לפני שאתם ממהרים לאמץ, חשוב להבין כי בכדי לגדל כלב בישראל צריך להשקיע כסף, כאשר לא פעם העלויות יכולות להגיע לאלפי שקלים בשנה. סל אימוץ לרוב עולה בין 700-800 ₪, והוא כולל  לרוב חיסונים כמו גם עיקור/סירוס. מעבר לכך, נדרש לקחת בחשבון את ההוצאות הרפואיות השוטפות שעלותן היא הכבדה ביותר, ולכן עדיף לרכוש בעבור הכלב מנוי שנתי אצל הווטרינר. דרך המנוי ניתן להוזיל באופן משמעותי את עלויות הטיפול הרפואי, בייחוד בכל הקשור לחיסונים. חיסונים לכלבים הם חובה על פי חוק, ונדרש לבצע אותם במועדים קבועים, ע"פ הנחייה של הווטרינר. ע"פ חוק נדרש לחסן את הכלב בכל שנה בחיסון כלבת שעלותו היא 100 ₪, לטובת קבלת רישיון החזקת כלב. מעבר לכך הכלב יצטרך לעבור חיסונים שוטפים נוספים הכוללים חיסון משושה בעלות של 150-200 ₪, תולעת הפרק בעלות של בין 70-150 ₪ וכן נדרש לבצע רכישה של כדורים נגד תולעים בעלות של 100 ₪. רצוי לבצע השוואת מחירים בין מרפאות וטרינריות לצורך קבלת הצעת מחיר הכוללת את החיסונים כמו גם טיפולים רפואיים דחופים, מתוך מטרה כי הכלב שלכם יקבל טיפול רפואי איכותי לצד הוזלה בעלויות הטיפול שיכולות לא פעם להגיע לאלפי שקלים בעבור ביקור בודד. חלק מהכיסוי כולל גם בדיקות מעבדה וכן הנחות לגבי הטיפולים, ועל כן בדקו היטב את האותיות הקטנות של הביטוח בכדי להבטיח כי הכלב שלכם מקבל טיפול רפואי מלא.

חשוב לדעת: עלויות החזקת כלב בישראל

עלויות נוספות אותן יש לקחת בחשבון בגידול כלב

עלויות רפואיות

במידה והכלב שלכם לא מסורס או מעוקר, המחיר של רישיון האחזקה מגיע לסכום של 337 ₪. בכדי להוזיל את העלות הזו (נוסף לשמירה על בריאותו של הכלב) חשוב לסרס את הכלב הזכר ובמידה ומדובר בנקבה לעבור עיקור, ובהתאם לכך מחיר האגרה מופחת לסכום של 77 ₪ בלבד. העלות של סירוס משתנה בהתאם לגודל הכלב אולם טווח המחירים נע בין 500-600 ₪ (במידה ואימצתם כלב מעמותה המחיר מגולם בסל האימוץ) ואילו לנקבה המחיר הוא בין 600-1,500 ₪. חלק מהתחזוקה השוטפת בנוגע לבריאות הכלב כוללת גם טיפולי שיניים שעלותם היא בין 500-1,000 ₪, זאת בשל העובדה כי מדובר בפרוצדורה רפואית מורכבת הכוללת גם את הרדמת הכלב לצורך ביצוע טיפול יסודי, ובהתאם לכך שמירה על בריאות השיניים בעקבות הצטברות של אבנית ושאריות מזון.

מזון

הימים שבהם כלבים אכלו רק בונזו או אוכל בסיסי כבר לא רלוונטיים, וזאת בשל כניסה של חברות מובילות אשר מספקות מזון בהתאמה אישית לגזע של הכלב, הרקע הרפואי והגיל. כדי לבחור את המזון המתאים לכלב, כדאי להכיר את כל הנתונים והעלויות. המזון היקר ביותר הוא מזון מקטגוריית הסופר פרימיום שמכילים אחוזים גבוהים של חלבון וויטמינים ועלותו לשק של 12 קילו היא כ 270 ₪, ואילו בעבור שק של 15 תאלצו לשלם כמעט 350 ₪ בממוצע. במידה והכלב שלכם סובל מאלרגיות או מבעיות רפואיות נדרש לבצע רכישה של אוכל רפואי דרך הווטרינר, בעלות ממוצעת של 400 ₪ לשק של 15 קילו. ניתן לרכוש גם מזון ממותג לא ידוע בעלות של 50-100 ₪, אולם שימו לב כי לרוב מדובר במזון שאינו מזין ועל כן הוא פחות מומלץ בעבור כלבים.

אביזרים ותספורת

חלק מהותי מההוצאות כולל גם אבזור. חגורה לכלב תעלה בין 20 ₪ בעבור חגורה פשוטה ועד ל 150 ₪ בעבור חגורת פלקסי, קולר בין 30-70 ₪ ומיטה לכלב תעלה בין 50-400 ₪, תלוי בגודל ובמותג אותו אתם בוחרים. מעבר לכך, בכדי להעסיק את הכלב מומלץ לרכוש בעבורו צעצועי נשיכה בעלות ממוצעת של 30-80 ₪ כמו גם כדור שאותו ניתן לרכוש בעשרה שקלים בלבד. מעבר לכך, הכלב שלכם צריך להיראות במיטבו, ולשם כך הוא נדרש להסתפר אחת לתקופה, במחיר של בין 150-400 ₪, תלוי בגודל ובגזע של הכלב.