שרתים וירטואליים לעסקים: איך בוחרים את הספק המתאים?

שרתים וירטואליים לעסקים

עסקים רבים בוחרים כיום בשכירת שרתים וירטואליים לעסקים (VPS או (Virtual Private Server. שרתים אלה, מספקים התאמה גמישה ומהירה לדרישות משאבים משתנות. מעבר לכך שזו היא בחירה מצוינת, כיצד בוחרים את הספק, אשר ממנו תשכרו שירות כזה?

התאמה לדרישות הבסיס

ראשית, תוכלו לבצע סינון ראשוני של הספקים האפשריים, באופן "טבעי" בכך שתחפשו את הספקים שמציעים מה שאתם מחפשים. חיפוש באתר kamatera למשל, עשוי לספק כבר אופציה אחת טובה. לשם כך, אתם צריכים כמובן לפני הכול, להגדיר לעצמכם במדויק, מה הן הדרישות שלכם? הדבר עשוי להשתנות, על פי היקף השרתים שאתם זקוקים להם, מטרות השימוש בשרתים, רמת המשאבים הדרושה, מטרות השימוש בשרתים ועוד.

אמינות כהכרח

כאשר מדובר בשרת עסקי, על אמינות הספק לא כדאי להתפשר. חלק ניכר מהפעילות העסקית שלכם יהיה תלוי כנראה בנקודה זו, כך שכדאי לבדוק לגבי כל ספק, היטב היטב. מבחינת תשתיות, הספק צריך להיות בעל חוות שרתים אמינה ויציבה, ללא נקודת כשל יחידה. אם זה ספק בארץ, אפשר לגשת אליו פיזית ולהתרשם מהמקום ומרמת המתקנים. סך הכול, אם אתם מפקידים מידע ופעילות קריטיים שלכם בידי ספק מרוחק, הייתם רוצים לדעת שהם נמצאים בידיים טובות, על תשתיות מאובטחות היטב, מוגנות מסיכונים פיזיים שונים, פריצות למתחם השרתים, שריפות, הצפות וכדומה. מבחינה עסקית, הצוות של הספק שמטפל בעניינים מאחורי הקלעים ומי שנמצא מולכם באופן שוטף, חייב להיות אמין. החברה שמאחורי שירות השכרת השרתים חייבת להיות אמינה ואיכותית. חשוב לחפש לגביה חוות דעת, הן מאנשים שאתם מכירים והן בחיפוש חופשי ברשת האינטרנט.

איכות התמיכה

התמיכה באופן מיוחד חייבת להיות טובה מספיק מבחינתכם, כך שבשעת הצורך, עניינים יתבררו וייפתרו בצורה זריזה ככל הניתן, עם כמה שפחות הפרעה לפעילותכם העסקית השוטפת. עליה להיות זמינה בימים ושעות שמתאימים ובערוצי התקשורת שמתאימים לכם.

דרישות מיוחדות

ככל שיש לכם דרישות טכניות מיוחדות מהשרתים או דרישות מיוחדות אחרות, הדבר יסייע לסנן את הספקים. האם למשל דרוש לכם שרת ייעודי או לא? מה רמת הזמינות שאתם צריכים שהספק יתחייב לה? האם חשוב לכם במיוחד שרתים במיקום גיאוגרפי ספציפי? במידת הצורך, תוכלו לעשות בירורים בנושאים אלה ישירות מול הספק וכך גם להתרשם ממנו בצורה כזו באופן יותר ישיר.

לבדוק בשטח

מאחר שמדובר בשירותי ענן (או בשירותי אחסון לצורך העניין) תוכלו לנסות שירותים שונים באופן זמני, במידה ואתם לא בטוחים. קלות השימוש בשירותי ענן מקלה לעשות זאת ואף לעבור בין ספקים במהירות. כך תוכלו גם להתרשם מקרוב ובפועל, מהיבטים כמו נוחות והתאמת העבודה השוטפת עם השירות ששכרתם, בין אם זה דרך ממשק ניהול רגיל או API. האינטראקציה הישירה שתהיה לכם כך בהכרח עם הספק, תספק עוד מידע לגביו, שיסייע לכם להחליט לגבי עבודה איתו לטווח הארוך.

שירותים משלימים

הספק עשוי להציע מגוון שירותים משלימים. כדאי לבדוק, האם חלקם מתאימים לכם. הדבר לא בהכרח יהיה שיקול עיקרי בבחירת ספקים, אך הוא עשוי לסייע לבחור מבין המתאימים ביותר. אלה עשויים להיות למשל שירותים בתחום האבטחה דוגמת שירותי פיירוול ואנטי DDoS. אלה עשויים להיות גם שירותי ערך מוסף בתחום הביצועים (כמו שירות איזון עומסים). יש תועלת מסוימת בכך, שתצרכו יותר שירותים מאותו ספק, כך שסך כל הספקים שלכם יצטמצם.

לסיכום

רשימת נקודות בסיסית זו לבחירת ספק, תוכל לשמש כבסיס לבחירת ספק השרתים הוירטואליים שמתאים לכם ביותר. מעבר לה, תוכלו להוסיף נקודות נוספות משלכם.