מדריך לבעלי עסקים: איך לבחור חברת אחסון באופן מושכל?

עבור עסקים, אחסון אתר האינטרנט הוא נושא חשוב, שיש לטפל בו בתשומת לב. מדובר בבחירה תשתיתית, אשר תשליך בהמשך על היבטים רבים של השימוש באתר. כך תבחרו חברת אחסון, בצורה חכמה:

לבחור באיכות

עבור עסקים, איכות הספקים שאיתם עובדים חשובה ביותר כמובן. באיתור ספקים, טבעי שמשקיעים בבירור נקודה זו לא מעט זמן – מחפשים ובודקים המלצות, מדברים עם קולגות שניסו את אותו ספק, מתרשמים מאתר הספק וכן הלאה. חיוני לעבוד לבסוף עם חברת אחסון איכותית, דוגמת GNS. האיכות תתבטא בין השאר, ברמת השרות והתמיכה שהספק מציע. לאיכות הספק חשיבות כזו, שכדאי לשים אותה במעלה סולם השיקולים שלכם לבחירת ספק. גם אם זה לא יהיה השיקול החשוב ביותר, הוא חשוב מאוד בפני עצמו. בחירה טובה מהיבט זה, מחזירה את עצמה לאורך זמן.

מדריך לבעלי עסקים איך לבחור חברת אחסון באופן מושכל

להשוות חבילות

אז לאחר שבניתם אתר או ששכרתם את שירותיו של בונה אתרים מהמעלה הראשונה, חיוני כמובן לאסוף מידע על החבילות שמציעים הספקים השונים לאחסון אתרים ולהשוות ביניהן. ההשוואה תיקח בחשבון את המחירים, אבל חשוב שלא להתמקד רק בכך. פרטי החבילה משמעותיים אפילו יותר. בחינתם, תתחיל מהקריטריונים שקבעתם לעצמכם ותיקח בחשבון גם צפי להמשך, מבחינת שינויים שעשויים להיות בדרישות מהאתר.

סוגי שרתים

סוג השרתים שעליו יאוחסן האתר, משמעותי למדי. מבחינה זו, יש כמה מושגים שחשוב להכיר. VPS (או Virtual Private Server) הוא "שרת וירטואלי" שפועל על שרת פיזי. למעשה, כמה שרתים וירטואליים יכולים לפעול במקביל, על שרת פיזי אחד. שרת וירטואלי יודע להתאים את עצמו לדרישות משאבים משתנות – תכונה חשובה לעסקים, מאחר שהדרישות מאתרים עשויות להשתנות מאוד עם הזמן. מונח חשוב נוסף הוא שרת שיתופי – סוג שרת בו מתאכסנים כמה אתרים במקביל. מחדש, שרתים כאלה זולים יחסית. מאידך, הם מחייבים לחלוק את המשאבים עם שאר לקוחות הספק, שמתארחים על אותו השרת. יש בכך גם סיכוני אבטחה מסוימים. מושג שלישי שחשוב להכיר הוא שרת ייעודי. זהו למעשה מצב, בו אתם שוכרים שרת עבורכם בלבד. כך, המחיר יהיה גבוה מעט יותר, אבל כל המשאבים של השרת יעמדו רק לרשותכם.

היבטים טכניים נוספים

בהתאם להעדפותיכם ולצרכים המיוחדים של כל חברה, עשויים להיות היבטים טכניים נוספים שיהיו חשובים לכם במיוחד. מיקום השרתים למשל, בארץ או בחו"ל, ישפיע על איכות ההתחברות לאתר. כאן השאלה היא, היכן ממוקמים גאוגרפית, רוב לקוחותיכם שייגשו לאתר? עוד משמעותיים, היבטי הגיבוי והאבטחה.

ערכים מוספים

ספקים מציעים לעתים שירותי ערך מוסף שונים, מעבר לשירות הבסיסי של אירוח האתר. חשוב לבדוק מה כל ספק מציע ולקחת זאת בחשבון.

לסיכום

כפי שראיתם, יש נקודות לא מעטות שחשוב לקחת בחשבון בבחירת ספק אחסון. מעבר יסודי עליהן ועל כל נקודה נוספת שחשובה לכם, יבטיח שתעשו את הבחירה הנכונה.