מה צריך לדעת לפני שבוחרים אבקת חלבון לספורטאים?

אבקת חלבון מהווה חלק בלתי נפרד מהתזונה של ספורטאים, בין אם מדובר בספורטאי מקצוע או חובבן. אולם, לא פעם נופל פגם בתהליך הרכישה אשר משפיע על אפקטיביות ספיגת החלבון ועל כן נדרש לבצע תהליך בחירה מותאם אישית. מה חשוב לדעת רגע לפני הרכישה? להלן הפרטים.

כך תוכלו לרכוש את אבקת החלבון האיכותית והטובה ביותר בעבורכם

בשנים האחרונות ניתן לראות זינוק במספר הרכישות של אבקות חלבון, וזאת בשל ההבנה כי מדובר במרכיב תזונתי רב עוצמה המשפיע על תהליכים המתרחשים לפני ואחרי האימון הגופני. בעבור ספורטאים, מדובר במרכיב תזונה הכרחי ובשל כך ניתן לראות כיצד יותר ויותר חברות מציעות לספורטאים מגוון עצום של תוספי תזונה ובפרט אבקת חלבון, כאשר ניתן לחלק את אבקות החלבון לשלושה סוגים עיקריים: אבקת חלבון מי גבינה, אבקת חלבון חלבונים ואבקת חלבון טבעונית. לכל אבקה כזו יש את היתרונות והחסרונות, ולכן מומלץ בשלב הראשון להתייעץ עם מומחה תזונה המתמחה בתזונה של ספורטאים לצורך בחירה מדויקת בעבורכם. נוסף לכך, אתם כמובן לא רוצים להכניס לגוף שלכם חומרים שאינם בריאים ולכן צריך להסתכל היטב על הרכיבים של האבקה, ולהעדיף לבצע רכישה של אבקה המכילה מספר סוגים של חלבונים וכי הערך של החלבון הוא לפחות 75%.

מה צריך לדעת לפני שבוחרים אבקת חלבון לספורטאים

פרמטרים חשובים בתהליך הרכישה

בכל הקשור לטעם, מדובר במרכיב משמעותי. אתם לא רוצים הרי לסבול כאשר אתם שותים או מכינים מהאבקה סמודי ,ולכן עדיף לבחור בטעמים שאתם מתחברים אליהם באופן טבעי. שימו לב כי בעת הרכישה הקופסה עצמה אטומה לחלוטין וכי מצוין על גבי האריזה כי היא עומדת בכל האישורים והתקנים של משרד הבריאות. לצערנו, יש לא מעט חיקויים בשוק ולכן עדיף תמיד לבצע רכישה של אבקת חלבון דרך יצרן מוביל ובעל המלצות, כמו גם כזה שמציג אישור תקן – GMP תקן בינלאומי המאשר כי אכן האבקה נבדקה ואושרה לשימוש. נוסף לכך, אל תתפתו לבצע רכישה של אבקת חלבון במחיר זול ממחיר השוק, אלא הקדישו זמן בכדי לבצע השוואת מחירים ובהתאם לכך לבצע רכישה מדויקת לתקציב אך גם ממוצעת למחיר השוק. זכרו כי אבקת החלבון חשובה לביצוע האימונים כמעט כמו נעלי ספורט, ולכן חשוב להשקיע במוצר שיתאים לצרכים שלכם.

התאמה של אבקת החלבון לסוג האימון

חשוב לבצע התאמה בין הכמות הנדרשת של אבקת החלבון לסוג האימון שלכם, ולמבנה הגוף. אבקה שמתאימה לחבר או מכר לא בהכרח תתאים לכם, ועל כן עדיף לבצע רכישה של אבקה מותאמת אישית דרך יועץ תזונה ובתהליך של ניסוי וטעייה עד אשר תבחרו באבקה שמתאימה לכם. זאת, ניתן בהחלט להיעזר בהמלצות מצד ספורטאים לגבי יצרנים ומשווקים מהם הם רוכשים את האבקה שלהם, על בסיס ההתנסות האישית ומתוך הבנה כי דרך המלצות ניתן בהחלט לאתר מותגים מובילים בתחום אבקות החלבון.