5 מקרים שתצטרכו עורך דין

אחד המקצועות המבוקשים ביותר בישראל שייך לעולם המשפטים, הלוא מדובר בעורכי דין. ישנם סוגים שונים של עורכי דין, לרבות תחומי התמחות ייחודיים. באילו מקרים תצטרכו את שירותו של עורך דין? הנה חמישה מקרים שכיחים.

רשלנות רפואית

הליכים רפואיים שהשתבשו או ליקויים בשיקול הדעת הסביר של הרופא, עשויים להוביל למקרי רשלנות רפואית. רשלנות מסוג זה עשויה להתרחש בתחומים שונים כדוגמת רשלנות בהריון ולידה, רשלנות בניתוחים פלסטיים ואפילו רשלנות בטיפולי לייזר. שירות עורך דין לרשלנות רפואית, הוא שירות חיוני עבור מקרים שכאלה, שכן עורך הדין יכול לסייע לכם לצלוח את התהליך ולקבל פיצויים בגין הרשלנות שהתרחשה. מעבר לזה, עורך הדין יוכל לייעץ לכם באם כדאי להגיש תביעה בגין הרשלנות או שמא מדובר בתביעה שסיכוייה נמוכים.

רכישת נכס

אחד המקרים בהם תצטרכו לשכור את שירותיו של עורך דין הוא בעסקאות נדל"ן שונות, לרבות רכישת נכס וייעוץ בהלוואת המשכנתא. עורכי דין שתחום ההתמחות שלהם הנו נדל"ן ומקרקעין יוכלו לסייע לכם לצלוח את תהליך רכישת הדירה על הצד הטוב ביותר, לרבות ייעוץ בנוגע לכל הבדיקות שעליכם לעשות בטרם הרכישה. הבדיקות הללו כוללות לרוב את פרטי הנכס בטאבו, פרטי הבעלים, עיקולים עתידיים או ליקויים שעשויים להימצא בדירה. כמו כן, גם בעת רכישת דירה מקבלן, ישנן בדיקות שיש לבצע, לרבות היתרים מיוחדים למבנה. רכישת דירה היא אחת העסקאות הגדולות ביותר שנבצע במהלך חיינו, לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום.

עבירות תעבורה

עבירות התנועה השונות מתחלקות לכמה חלקים, בעוד שישנן עבירות אותן ניתן לפתור באמצעות תשלום הקנס, יש עבירות שמצריכות לשכור את שירותיו של עורך דין בתחום. עבירות כמו נהיגה בשכרות, תאונת דרכים עם נפגעים, תאונת פגע וברח, נהיגה במהירות מופרזת או נהיגה בפסילה, עשויות להוביל אתכם לבית המשפט, מה שאומר שתצטרכו עורך דין שייצג אתכם באופן המיטבי.

מעבר לזה, ניתן להתייעץ עם עורך הדין ולברר אם קיימת אפשרות להפחתת בחומרת העונש שתקבלו בגין העבירה, כמו גם קבלת הנחיות בנוגע למסירת העדות בבית המשפט.

כתיבת צוואה

כשאדם מחליט לכתוב צוואה, הוא למעשה בוחר מי יקבל את רכושו לאחר מותו. בכדי שהמסמך יהיה בתוקף, הוא חייב לעמוד בכללים הנעוצים בחוק. כמו כן, יש צורך בתיקוף הצוואה על ידי גורם מוסמך. עניין הצוואה מטופל למעשה על ידי בית הדין הרבני או לשכת הרשם לענייני ירושה, אך היה וישנה מחלוקת בנוגע לצוואה או חשד כי אינה כשרה, הטיפול מועבר לבית הדין לענייני משפחה. רצוי לכתוב את הצוואה בנוכחות עורך דין ולהחתימו על המסמך, כך הוא יהווה עד לכתיבתה.

 גירושין

בשנים האחרונות ניכר כי אחוז המתגרשים עולה. גירושין הוא תהליך לא פשוט כלל, בייחוד כשילדים מעורבים בתהליך הפרידה. במהלך הסכם הגירושין בני הזוג מגיעים להסכמה בנוגע להסדרי ראיה, חלוקת רכוש, תשלום המזונות ועוד, אך היה ובני הזוג לא הגיעו להסכמה בנוגע לנושאים שצוינו לעיל, יש צורך בסיוע נוסף לגישור בין השניים. למרות שבית הדין הרבני הוא זה שאחראי על הליך הגירושין, עדיין ישנם הסכמים שנחתמים בנוכחות עורך דין.

 

 

במידה ואתם זקוקים לייעוץ משפטי או לשרותיו של עורך דין, כדאי שתבררו אודות עורכי דין מומלצים באזור מגוריכם.