מהן ההשלכות להעסקת קבלן לא רשום

משפצים דירה קיימת או דירה להשקעה? מעוניינים לבחור בקבלן בנייה, שיפוצים, אינסטלציה או חשמל, כמו גם קבלן העוסק בכל תחום של בנייה ושיפוצים? מעולה! כיום ישנם שלל קבלנים אשר יציעו לכם את השירותים שלהם בשמחה. אבל מה עושים שהקבלן לא רשום?

זה נכון, ישנם בעלי מקצוע שעושים רושם מעולה וגם מאפשרים הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד לכל פעולה שתרצו לבצע במבנה שלכם, כאשר ישנם רגעים שאתם מגלים כי הקבלן שבו אתם רוצים לבחור אינו קבלן רשום.

אבל מהן ההשלכות להעסקת קבלן לא רשום? ומה זה בכלל קבלן שכן נחשב רשום? כל התשובות בהמשך.

העסקת קבלן לא רשום

כדי להעלות את איכות החיים, על מנת להפוך נכס למכניס יותר ובכלל כדי לשפץ ולעצב כל פריט וחלק במבנה – רבים נעזרים בשלל קבלנים העוסקים בתחומים של שיפוצים, איטומים, שיפוץ מערכות חשמל, אינסטלציה ועוד.

עם זאת בהעסקת קבלן שיפוצים בירושלים, או בכל מקום בארץ  – חשוב לשים לב כי הקבלן רשום, תוך שאתם מבינים כי קבלן רשום הוא כזה אשר רשום בפנקס הקבלנים הלוא הוא פנקס שנמצא באתר של משרד הבינוי והשיכון בו ישנם שלל קבלנים בתחומים שונים, שנרשמו ושמם מפורסם ברשימה רק לאחר שהם נבדקו ככאלה שיכולים לתת שירות ולבצע עבודות שיפוץ ובנייה גדולות.

חשוב לדעת כי בפנקס הקבלנים ישנם עשרות סיווגים שונים של קבלנים ומקצועות כמו גם שלל תחומים, כאשר כל מי שנמצא ברשימה הוכיח באמצעות טפסים כי הוא קבלן שיכול לעסוק בתחום.

כיצד נרשמים בפנקס?

קבלנים רשומים יכולים להירשם לאחר שהם הוכיחו כי יש להם ניסיון בתחום בו הם עוסקים, כמו גם שלאחר שנה מרגע ההרשמות שלהם בפנקס הקבלנים הם יכולים להיות מסווגים בדירוגים גבוהים בפנקס.

חשוב לדעת כי הזכות להירשם בפנקס מותרת רק כאשר ישנה הוכחה לניסיון ועבודה על פרויקטים גדולים ומוצלחים או על כאלה שנחשבים בתחום של הקבלן, כמו גם שהוכחת הצלחת הפרויקטים יכולה לסייע להעלות את הסיווג של איש המקצוע מול הלקוחות שלו כאשר הסיווג שלו מתפרסם לעיתים גם באתר האינטרנט של החברה בקבלנית או של איש המקצוע.

שימו לב כי בפנקס ישנם סיווגים שונים כאשר לכל סיווג ישנן דרישות משלו אשר מגיעות ממשרד הבינוי והשיכון, כמו גם שהקבלנים מנסים להעלות את הסיווג שלהם מול משרד הבינוי והשיכון וזאת רק לאחר שהם הוכיחו כי הם ראויים ועומדים בכל הדרישות של תחום הבנייה כמו ניסיון, הוכחות אודות פרויקטים שביצעו, תצהירים בנוגע לאמינות, כמו גם שלל התחייבויות שמבצע הקבלן המוכיחות את המקצועיות והאמינות שלו.

אבל האם אפשר להעסיק קבלן שאינו רשום?

כיום ישנם קבלנים שנחשבים לא רשומים והם כאלה שיכולים לבצע עבודות שיפוץ, בנייה, אינסטלציה ועוד, אך הם יכולים לבצע עבודות שיפוצים של סכומים הנמוכים מ 40 אלף שקלים.

חשוב לדעת כי העסקה של קבלן שאינו רשום לעבוד שעולות על סכום זה, מהווה הפרה של תנאי הבנייה בארץ, וכי עבודות ללא היתר עלולות לגרור הפסקת העבודה על ידי הרשויות המקומיות.

בנוסף שימו לב כי במידה ואתם מעסיקים קבלן לא רשום ,ייתכנו בעיות בבנייה ובתהליכי השיפוץ כמו גם שקבלנים לא רשומים אינם מסווגים בדירוג גבוה במשרד הבינוי והשיכון ולכן חשוב תמיד לבחור בקבלן רשום כדי לבצע עבודות שיפוץ, בנייה ותיקון מערכות במבנה מכל סוג!

בכך תוכלו ליהנות ממבנה שתוקן ושופץ רק על ידי אנשי המקצוע וזאת ללא תקלות או ליקויים מסוכנים שעלולים לסכן אתכם את המבנה שלכם, תוך שיש להבין כי באמצעות העסקת איש מקצוע נכון – תוכלו לבטח את הסביבה שבה אתם חיים.