ביטוח אופנוע, רכב ודירה: אילו פוליסות ביטוח כדאי לכם לרכוש?

רכישה של פוליסת ביטוח היא בעלת חשיבות בעבור כל אחד ואחת מאיתנו, וזאת בשל העובדה כי מדובר בכיסוי אשר נועד להבטיח קבלת פיצוי כספי בגין תאונה או נזק שנגרמו לכם, או לסביבה כמו למשל הולכי רגל. מהן פוליסות הביטוח שכדאי ואף רצוי לרכוש כבר עכשיו? להלן הפרטים.

ביטוח אופנוע

אם אתם בעלי רישיון בתוקף לאופנוע ונוהגים לנהוג על אופנוע באופן יומי או אפילו חד פעמי, אחד מפוליסות הביטוח החשובות ביותר היא ללא ספק ביטוח אופנוע. מדובר בביטוח ישיר מורכב משלושה סוגי כיסויים אשר כוללים ביטוח חובה, ביטוח מקיף וכן ביטוח צד ג'. רכישה של פוליסת ביטוח כמו זו היא חיונית עבור כל נהג אופנוע שרוצה להימנע ממצב שבו חלילה מעורב בתאונת דרכים, הרכב נגנב או שנגרם נזק לרכב, כאשר בכל המקרים הללו ניתן להפעיל את הפוליסה ובהתאם לכך לקבל פיצוי כספי לצד יכולת להפחית את הנזקים הכלכליים שנגרמים בעקבות אירוע כמו תאונה.

ביטוח רכב

כיסוי ביטוח שאותו רצוי לרכוש בעבור כל מי שנוהג ויש לו רישיון כולל רכישה של ביטוח לרכב אשר מורכב מביטוח חובה, ביטוח צד ג' וכן ביטוח מקיף. שימו לב כי בדומה לרכישה של פוליסה לאופנוע גם ביטוח רכב וביטוח חובה על פי חוק כאשר מי שאינו רוכש את הביטוח הזה עשוי למצוא את עצמו עם קנס בגובה של כ-750 ₪ או שלושה חודשי מאסר. מדובר בביטוח אשר מכסה את כל נזקי הגוף כמו גם רכוש שנגמרו בעקבות תאונה, כאשר חברת הביטוח היא זו שנושאת בעלויות. לפני שאתם מבצעים רכישה של ביטוח מסוג זה, רצוי לבצע השוואת מחירים וזאת מאחר וחברות הביטוח מציעות מגוון רחב של מחירים לפוליסה הזו, בהתאם לפרמטרים שנקבעים מראש. על כן, השוואת מחירים בתחום הזה היא קריטית לטובת השקעה כספית משתלמת.

 

 

ביטוח דירה

ביטוח דירה וביטוח חיוני מאחר והוא מכסה לא רק נזקים אשר עלולים להתרחש למבנה בעקבות נזק כמו למשל שריפה או הצפה, לצד רכישה של ביטוח תכולה אשר נועד לפצות אתכם במידה והרכוש שלכם נגנב, או שנגרם לו נזק. מדובר בביטוח שאותו צריך לרכוש גם בעבור בעלי הדירה אבל גם בעבור השוכרים, כאשר כיום ניתן לבצע בקלות השוואת מחירים בין חברות הביטוח, ובכך להשיג הצעת מחיר נוחה אשר תואמת בדיוק את הצרכים שלכם, החל מביטוח של המבנה שהוא הדירה לצד ביטוח של תכולת הציוד יקר הערך שלכם.

ביטוח בריאות

למרות שבישראל יש ביטוח בריאות ממשלתי שלו זכאי כל אזרח, מומלץ לבצע רכישה גם של ביטוח בריאות פרטי, וזאת בשל היכולת לממש את הפוליסה בעקבות מגוון רחב של מצבים בריאותיים אשר דורשים השקעה כספית לא מבוטלת, החל מניתוחים ועד לרכישה של תרופות. במסגרת הפוליסה אתם יכולים לקבל גם מימון לטובת טיפולים וניתוחים מעבר לים או לקבל מימון בעבור תרופות שאינן נכנסו לסל הבריאות, ועל כן מדובר בפוליסה חשובה בעבור כל אחד ואחת מאיתנו.

לסיכום

רכישה של פוליסת ביטוח היא בעלת השפעה חיובית מאוד על היכולת שלכם להימנע להוצאה כספית גבוהה או התמודדות לא פשוטה אל מול הרשויות בעקבות תאונה או נזק אשר נגרמו לכם או לרכוש שלכם. כיום באמצעות אתרים מתמחים ניתן לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות, בהתאם לכך להוביל הוזלה של עלויות הביטוח כחלק מההבנה כי מדובר בהשקעה כספית אשר נועדה להבטיח כי על כל צרה שלא תתרחש, תוכלו לממש את הפוליסה אותה רכשתם.