הכול על ויזה לחו"ל: אילו מדינות דורשות אשרות שהייה ובמה כרוך התהליך?

חלק בלתי נפרד מנסיעה לחו"ל כולל גם הליכים בירוקרטיים אשר כוללים בין היתר הנפקה של ויזה. למעשה, בחלק מהמדינות דורשים מאזרחים זרים להוציא את הויזה עוד לפני ההגעה למדינה, ואילו מדינות אחרות מאפשרות לקבל את הויזה באופן אוטומטי בעת ההגעה לשדה התעופה או למעבר הגבול, כמו למשל יוון. אם אתם מתכננים לטוס בקרוב, ריכזנו בעבורכם את כל מה שצריך לדעת לגבי מדינות אשר דורשות אשרת שהייה, כולל ההליך הכרוך בכך , כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם להתכונן באופן הטוב ביותר, ולהימנע מעיכובים מיותרים.

מהן המדינות שדורשות להנפיק ויזה עוד לפני ההגעה?

אשרת השהייה נועדה מתוך מטרה למנוע מאזרחים זרים להישאר במדינה לצרכי עבודה או שהייה בלתי חוקית. ההתמודדות מול המהגרים הובילה את מדינות רבות לבחור במדיניות של הנפקת ויזה אשר מתבצעת עוד לפני העלייה לטיסה, כאשר בין המדינות הללו ניתן למנות בין היתר את: ארה"ב, אוסטרליה, סין, ויאטנם, סרי לנקה, קובה, סין, אינודנזיה ועוד. אשרת כניסה למדינות היא לא אחידה מבחינת המדיניות, מאחר ולכל אחת מהמדינות אותן ציינו כאן יש מדיניות שונה בכל הקשור לתנאים להנפקה של ויזה כאשר התהליך המורכב ביותר כרוך בהוצאה של ויזה לאוסטרליה. אוסטרליה היא מדינה אשר ידועה במדיניות קשה מאוד כנגד מהגרים, ובשל כך דורשת מאזרחים זרים להנפיק שורה של מסמכים בהתאם לגיל ועם שימת דגש על מענה אשר מגיע לידי ביטוי במסגרת של הנפקת מסמכים הכוללים בין היתר צילום של תנועות עובר ושב בבנק, לצד דרישה מתיירים מעל גיל 75 לבצע בדיקה גופנית וכן לרכוש ביטוח נסיעות.

בארה"ב הנוהל להנפקה של ויזה הוא ידוע ומוכר – דרך האתר של השגרירות נדרש להוריד טופס המכיל למעלה מ-200 שאלות שעליהן צריך לענות בפירוט, לצד התייצבות בשגרירות ארה"ב הממוקמת בתל אביב או בירושלים לטובת ראיון אישי המתבצע בשפה האנגלית או העברית. שימו לב כי כל טעות ולו הקטנה ביותר בהגשת הבקשה עלולה להוביל לדחייה ולעיכוב של ההליך, ועל כן ליווי מקצועי הוא הכרחי, וזאת מתוך מטרה להימנע מעיכובים שירחיקו אתכם מהטיסה.

 

 

מדוע ליווי של חברה מקצועית הוא מומלץ להנפקה של ויזה?

בעבור ישראלים, אין ספק כי הליך של הנפקת ויזה עשוי להיות מאתגר למדי וזאת בשל שלל שאלות כמו גם טפסים אותם צריך להגיש לשגרירות של המדינה בה אתם עתידים לבקר. חלק מהמדינות ידועות במדיניות מקלה מבחינת היכולת להנפיק ויזה, כמו למשל הודו אשר מאפשרת לישראלים לבצע את ההליך באופן יחסית קל דרך האתר. יחד עם זאת, מדינות כמו סין, אוסטרליה וכן קובה דורשות הנפקה של מסמכים וכן מילוי של טפסים רבים, ועל כן הליווי המקצועי אותו אפשר לקבל דרך הצוות המקצועי של flyjob היא בעלת השפעה חיובית מאוד על היכולת שלכם לקצר תהליכים, ואף לקבל ליווי הן בתהליך של מילוי הטפסים והן בהגעה לשגרירות לראיון, כמו במקרה של הנפקת ויזה לארה"ב.

לסיכום

חלק מהמדינות דורשות מאזרחים זרים ובהם גם ישראלים לעבור הליך של הנפקת ויזה המתבצע עוד בארץ, כאשר ללא הוויזה לא ניתן לעלות על המטוס או להיכנס לגבולות המדינה. על כן, באמצעות הצוות המקצועי של אתר flyjob תוכלו לקבל מענה המגיע לידי ביטוי הן במסגרת של ליווי מקצועי, והן בשפע של מידע שבו תוכלו להיעזר, רגע לפני שאתם מתכננים את הנסיעה הבאה שלכם מעבר לים.