10 טיפים למציאת תיווך נדל"ן

רבים שעומדים למכור דירה מבינים שהם זקוקים לשירותי מתווך, אם בכדי להגיע לקהל יעד יותר גדול, אם בכדי לשווק את הדירה באופן יותר מהיר ואם בכדי להבין מהו הסכום המרבי שאפשרי לקבל. עם זאת, גם ידוע שלא מעט מתווכים משאירים טעם רע, ולו כי הם לחוצים לסגור עסקה ועל כן אינם טורחים להשיג את הערך המקסימאלי. מכאן שאם גם אתם מבקשים להפיק את המרב, אתם מוזמנים להיעזר בעשרת הטיפים הבאים:

לגזור ולשמור:

  1. נעזרים באתרים מובילים – במקום לחפש מתווך ספציפי, ניתן לחשוב יותר בגדול – לפנות לסוכנות שמתמחה במכירת דירות. באופן שכזה ניתן להיות בטוחים שמדובר בשירות מקצועי, מסודר ומקיף. כך למשל אם מבקשים למכור נכס בת"א – קבלו דוגמה באתר הזה.
  2. בקיאות בטריטוריה – מתווך איכותי צריך להתמחות בטריטוריה שעומדת על הפרק. עליו להיות ער להתרחשויות הנוכחיות והעתידיות בשכונה, להכיר את האוכלוסייה, לבחון אלו מוסדות ומקומות עבודה קיימים ולהכיר לעומק שלל נדבכים משלימים. מכאן שאם קיבלתם המלצה על מתווך מוכשר אך הוא אינו פעיל באזור, המשיכו לחפש.
  3. שלב ההוכחות – אין ספק שכל מתווך יעיד על עצמו טובות, אך אל תמהרו להאמין, אלא פשוט תבקשו מאותו מתווך שייתן כמה דוגמאות כיצד ניהל מכירות שהיו מאתגרות.
  4. בלש פרטי ליום אחד – חשוב לבחון היטב את המתווך, ולו באמצעות חיפוש מהיר בגוגל. כמו כן, אל תסתפקו בתוכן שיווקי שהמתווך עצמו טרח להטמיע ברשת, אלא תבקשו לדבר עם לקוחות קודמים – לפחות עם שלושה.

 טיפים למציאת תיווך נדלן

  1. יתרונות משלימים – ברור לכל שמתווך אמור למכור את הדירה, אך יחד עם זאת אם הוא באמת מנוסה, הוא גם אמור לספק שירותים משלימים – להפנות לאנשי מקצוע חשובים, קרי עורך דין, שמאי וכדומה.
  2. זמינות – גם אם השגתם מספר טלפון של מתווך מדהים עם המלצות מפה ועד מחר, כל זה לא יעזור אם אין לו זמן עבורכם, ועל כן הכרחי לבחון מהי רמת הזמינות.
  3. תחושה אישית – הרבה פעמים שיחה ראשונית עם מתווך מספיקה בכדי לקבל מושג האם הוא אכן עומד להיות מקצועי ויעיל, ולו כי על ההתחלה הוא מניע תהליכים לקראת המכירה.
  4. רישיון – אל תתביישו, אלא תבקשו לראות רישיון תיווך בתוקף.
  5. מציפים שאלות – בעת השיחה הראשונית חשוב להציף מגוון שאלות מקצועיות, ובהתאם לתשובות לבחון את רמת היעילות. כך למשל רצוי לשאול את המתווך כיצד הוא עומד לשווק, כיצד הוא מתכוון לשחק עם המחיר וכדומה.
  6. ניסיון – חשוב לבחון כמה שנים המתווך עוסק בתחום, ולו בכדי לוודא שאינו משתפשף על חשבונכם.

מה עתה? מתחילים לאסוף שמות ומגדירים יעדים לצד קווים אדומים. למרות שבסקרים של הרשות להגנת הצרכן, ניכר כי רבים אינם מרוצים משירותי התיווך, עדיין מדובר בשירות מתבקש, ובהחלט ניתן למצוא מתווכים ראויים ומקצועיים. זכרו שזהו הנכס שלכם, משמע המושכות אצלכם – בהצלחה!