חדר מלח: הסגולות שאתם חייבים להכיר

חדר מלח

לאחר שנים רבות של ציפייה, אחד הטרנדים הגדולים של תחום הרפואה האלטרנטיבי הגיע סוף סוף לישראל – חדר מלח. מהן הסגולות של החדר ולמי הוא מתאים? להלן הפרטים.

חדרי מלח: חלק בלתי נפרד משיטת טיפול אלטרנטיבי

תחום הרפואה האלטרנטיבי הולך ותופס תאוצה, ועדות לכך ניתן למצוא בחיפושים רבים ברשת של טיפולים אלטרנטיביים אשר נועדו לסייע להתמודדות עם מגוון בעיות בריאותיות, מעבר לשימוש בתרופות מרשם. באירופה הרפואה האלטרנטיבית נחשבת למפותחת מאוד ועדות לכך ניתן למצוא במודעות הגבוהה של הציבור לגבי טיפולים אלטרנטיביים, כמו לדוגמה ביקור בחדר מלח. חדר מלח הוא למעשה חדר עשוי כולו גבישים שהופכים את החדר לסוג של מערה טבעית. מדובר בבלוקים עצומים של סלעים עשויים ממלח בריכוזים שונים, כאשר טמפרטורת החדר היא קבועה ועומדת על 21 מעלות. בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד הטרנד הבריאותי הזה הגיע לישראל, וזאת בשל הקמה של חדרי מלח מאובזרים המעניקים תחושה של פינוק ונוחות אך גם בעלי היבט בריאותי, וזאת בשל הסגולות המיוחסות לשהות בחדר מלח. חדרי המלח הפכו לחלק בלתי נפרד משיטת הטיפול האלטרנטיבי, לא מעט בשל היתרונות אותם נציג כעת, ועל כן אם אתם רוצים לספק לעצמכם יכולת אמיתית לקבלת סגולות שונות, לבקר בחדר מלח בראשון לציון מהווה דרך מעולה – כפי שנסביר כעת.

מהן הסגולות של חדרי מלח?

מאחר והחדר עשוי כולו ממלח ולכן הוא מומלץ בעבור מבוגרים כמו גם ילדים אשר סובלים מבעיות במערכת הנשימה, כולל מעשנים. הסיבה לכך היא שהמלח היבש הוא סגולות של חיטוי כמו גם מניעת זיהומים בזכות הפצה של נתרן בריכוז גבוה. כאשר הנתרן מתפרק באוויר נוצרים יונים שלילים הנספגים במערכת הנשימה, ובכך מאפשרים לנשום בצורה טובה יותר בשל היותם נוגדי חמצון. מעבר לכך, הנתרן ידוע כתורם לתחושה של ערנות ולכן האווירה הרגועה בחדר לצד הלחות הנמוכה מאפשרת למבוגרים וילדים הסובלים ממחלות נשימה להירגע, ולנשום עמוק יותר. מאחר שיותר ויותר מבוגרים וילדים מאובחנים עם מחלות נשימה כמו שיעול טורדני, ליחה, ברונכיטיס שפעת ואלרגיות (אלרגיה היא תופעה שתדירות ההופעה שלה היא גבוהה בקרב מתבגרים) לצד בעיות עור כמו אקזמה של העור או פסוריאזיס, ניתן בהחלט לומר כי חדר מלח מהווה דרך נוספת לטובת יצירת הקלה, אולם אין מדובר בתחליף לטיפול רפואי וחשוב לציין זאת. חדר מלח נועד לטובת שחרור של רסיסי מלח טבעיים ובהתאם לכך שאיפה למערכת הנשימה.

חדר מלח – חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא

בנוסף לכך, הסגולות של חדר מלח רלוונטיות גם בעבור מי אשר מחפש לסגל לעצמו אורח חיים בריא ומאוזן. מאחר ואנו חיים בעידן המודרני וחשופים באופן מתמיד לנזקי זיהום האוויר, האפשרות של חשיפה למלחים טבעיים היא בהחלט מטיבה ואף מספקת מרגוע והתרוממות מבחינת מצב הרוח, כפי שיעידו לא מעט מבקרים בחדר שהחליטו לשוב לבקר בחדר לאור התוצאות המעולות גם לאחר ביקור בודד אחד.

לסיכום, חדר מלח נחשב לאחד הטרנדים הגדולים של עולם הרפואה האלטרנטיבי. למרות שרבים סבורים כי סופם של טרנדים להיעלם, בכל הקשור לחדר מלח מדובר בסיוע שלא עתיד להיעלם אלא להפך – נפתחים יותר ויותר חדרי מלח בכל רחבי הארץ, בהתאם לרמות הביקוש הגבוהות. שימו לב כי אין מדובר בתחליף רפואי אלא בגורם שנועד לסייע לכם להתמודד עם מחלות עור, נשימה וגם לאנשים בריאים שרוצים לסגל אורח חיים בריא המבוסס על הירגעות ושהייה נעימה בחדר מלח מאובזר בספות שבהן ניתן לקרוא ספרים, להאזין למוזיקה או לשוחח האחד עם השני.