הדמיית שיער: מה זה והאם זה מסוכן?

הדמיית שיער

שיער מלא ועבה נותן תחושת בטחון שקשה לקבל בהינתן שיער דליל או כשמקריחים. על פי מחקרים, אחוז גבוה יחסית של גברים (42 % למעשה), סובלים מנשירת שיער בגיל מוקדם, כמו גם מהקרחה שהולכת וגוברת עם השנים. גם נשים עלולות לסבול משיער דליל, בעיקר עקב מצבים הורמונאליים כמו אחרי לידה, או במקרים של סטרס ואבדן שיער על בסיס תורשה. לכן רבים מחפשים את הדרך לחזק את שורשי השיער ולמלא את הקרקפת.

אז כיצד מתמודדים עם הקרחה? הדמיית שיער יכולה להיות פתרון נהדר!

אם בעבר כדי למלא את השיער היו נשים וגברים בוחרים בפאות שהיו נחות על הקרקפת כנטע זר, הרי שכיום באמצעות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת אפשר ליצור קרקפת בעלת מראה מלא ועשיר יותר. כדי להכיר את השיטה מקרוב, תוכלו לקרוא כאן את המדריך המקיף על ההליך.

הדמיית שיער – קווים לדמותה

מי שרוצה לדעת יותר על הדמיית שיער, חשוב שיכיר את הטכנולוגיה החדשה שמאפשרת טיפול מיקרופיגמנטציה למילוי הקרקפת. התהליך ידוע גם כקעקוע שיער – מה שמקנה תחושה כי קיים שיער על גבי הקרקפת – בין אם מדובר בקרקפת חשופה, לבין אם מדובר בקרקפת דלילה. שיטה זאת מתאימה בעיקר עבור גברים שרוצים להנות ממראה שיער סמיך יותר. באמצעות השיטה אפשר לטשטש צלקות ולשחזר קו שיער שנסוג.

 השתלת שיער והדמיה – לא אותו הדבר…

חשוב לדעת כי יש הבדל משמעותי בין השתלת שיער להדמיה. השתלת שיער מתבצעת באמצעות זיהוי חלקים בגוף שיכולים לתרום שיער שיושתל בקרקפת. בכך מוציאים המומחים שיערות מבית השחי או מאזורים אחרים שנחשבים פוטנציאליים לתרומה ושותלים אותן על הקרקפת. התוצאה במקרה כזה בדרך כלל עגומה, מפני שיש הבדל משמעותי בין המרקם של שיערות שנמצאות על הגוף לאלה שהיו פעם על הראש.

מלבד זאת, גם לאחר ההשתלה עדיין תהיה דלילות רבה בזמן שהקרקפת עלולה להצטלק מהתהליך. במקרים כאלה חשוב לתקן את המצב על ידי הדמיית שיער שתהווה פתרון ממשי, יעיל שאינו לא מזיק והיא תכסה צלקות שנותרו מההליך ההשתלה לא מוצלח.

כמה זמן נמשכת הדמיית שיער

טיפול כזה אינו ניתוח ואינו אורך זמן רב ומקנה תוצאות מעולות בזמן קצר. לאחר אבחון הקרקפת ותיאום עם המטופל: מתרחש טיפול מיקרופיגמנטציה שנמשך בממוצע על פני שלושה מפגשים נפרדים . בכך אפשר למלא את הקרקפת בקלות ללא ימי החלמה ממושכים או צלקות.

לסיכום, הדמיית שיער הוא הליך שצובר פופולאריות עם השנים ונראה כפתרון מושלם עבור מי שסובל מהקרחה/ מי שהקריח בשל גנטיקה עד למי שסובל משיער דליל עקב מתחים וסטרס, תזונה לא בריאה, עישון או נטילת תרופות מרשם.