לאור הקורונה: קניית תשמישי קדושה עם משלוחים עד הבית

תשמישי קדושה נפוצים בבתים יהודיים רבים בארץ וברחבי העולם. גם בבתים חילוניים וגם בבתי יהודים בחו"ל תמצאו במקרים רבים מזוזה מותקנת על משקופי הדלתות, תפילין מהודר או ספרי קודש בספריות קודש. השימוש בתשמישי הקדושה השונים הם מסורת ארוכת שנים שהמשיכה עד ימינו היום. עד היום, כל מי שהיה מעוניין לרכוש תשמישי קדושה מסוגים שונים יכול היה לעשות זאת בקלות, אך בעקבות משבר הקורונה חנויות רבות נאלצו לסגור את שעריהן ולהעביר את הפעילות למרחב האינטרנטי בלבד, ובעצם למכור את תוצריהן אונליין. איפה תוכלו לקנות תשמישי קדושה עם משלוח עד הבית, ומה ניתן להשיג אונליין?

חנות מזוזות מומלצת באינטרנט

קיימים כמה ספקים של מזוזות ברחבי הרשת, אך יש חשיבות גדולה בבחירת ספק אמין, בעל הכשרה מתאימה לכתיבה ומכירה של מזוזה כשרה. אפשר להשיג מזוזות כשרות ומהודרות ברשת. כשניתן לבצע רכישת מזוזה של אות והדר, מזוזות שנכתבות ע"י סופר סת"ם מוסמך וירא שמיים. ניתן להשיג באתר הנ"ל בתי מזוזות בסיסיים, בתי מזוזה מהודרים וכמובן קלף מזוזה באיכות הגבוהה ביותר. כמו כן, באתר קיים שירות משלוחים מהירים עד בית הלקוח, וניתן ליהנות מהשירות גם אם החנות הפיזית סגורה בעקבות משבר הקורונה.

קלף מזוזה – הלב של כל מזוזה

רכישת מזוזה מתחילה ברכישה של קלף מזוזה כשר. הקלף נכתב בקפידה ע"י סופר סת"ם שעבר הכשרה מקיפה בנושא, והוא מוסמך ע"י גופים המתמחים בתחום הסמכת סופרי הסת"ם. את הקלף ניתן לבחור לפי גודל רצוי בהתאם לגודל בית המזוזה, וגם לפי הנוסח. ניתן לבחור בנוסח ספרדי או בנוסח אשכנזי, כאשר ההבדל ביניהם מתבטא בעיקר בכתב. לאחר בחירת הקלף וכתיבתו, הקלף עובר הגהה על ידי מחשב ומועבר ללקוח כשהוא כתוב ברמת הדיוק הגבוהה ביותר.

בית מזוזה

ניתן לרכוש רק את קלף המזוזה בנפרד כאשר מטרת הרכישה היא חידוש או החלפה של קלף פסול, אך ניתן לרכוש את בית המזוזה יחד עם הקלף. את בית המזוזה ניתן לבחור על פי הגודל הרצוי, לפי חומר הגלם ממנו עשוי בית המזוזה ולפי עיצוב רצוי.  האפשרויות לבחירה הן מגוונות מאוד, ויכולות להתאים גם למי שמעוניין לעצב את הבית, ובעיקר אם עיצוב הבית נעשה על פי ההלכה או על ידי אלמנטים הקשורים בהלכה.

לאור הקורונה קניית תשמישי קדושה עם משלוחים עד הבית

חנוכייה

אמנם היא משמשת רק בחג אחד, אך מדובר בתשמיש קדושה שניתן להשיג אונליין בקלות. למעשה, כאשר רוכשים חנוכייה אונליין ניתן ליהנות ממגוון עשיר במיוחד ולמצוא חנוכייה שתתאים לכל אחד. קיימות חנוכיות מעוצבות בשלל עיצובים בתוספת עיטורים יפהפיים, עשויות חומרי גלם שונים, מהודרות יותר או פחות ולעתים מעוצבות על פי מוטיב ספציפי שהופך אותן לייחודיות (כמו חנוכייה עם קנים מעוטרים או בעלי צורות שונות).

תפילין

התפילין הוא אחד מתשמישי הקדושה שמשמשים שומרי מסורת בכל יום ויום. כאשר בוחרים תפילין, יש לבחור בחנות שבה מועסקים אך ורק כותבים מוסמכים, בדומה למזוזה. ניתן לבחור תפילין ברמות הידור שונות, מתפילין לבסיסי לתפילין מהודר יותר. בדרך כלל התפילין מגיע יחד עם אביזרים נלווים, אך כדאי לוודא זאת טרם הרכישה.

פמוטים לנרות שבת

הפמוטים משמשים בית שומר מסורת לפני כניסת השבת, אך הם משמשים גם כאביזר עיצובי. ניתן להשיג בחנויות השונות פמוטים בגדלים שונים, בצבעים שונים, עשויים מחומרי גלם מגוונים וגם פמוטים בעלי עיצובים מיוחדים, שיוכלו להתאים לכל בית ולכל טעם עיצובי.

שירות משלוחים בפריסה ארצית

בתקופה שבה נתח מכובד מהמסחר מתנהל באינטרנט, ובפרט בתקופת הקורונה שבה לא ניתן להפעיל את מרבית החנויות, שירות משלוחים לכל חלקי הארץ הוא חשוב לכל עסק וגם ללקוחות. לאחר הרכישה, הלקוח יקבל את המוצר במשלוח מהיר עד לפתח הבית, בכל מקום בארץ במסגרת ימי העסקים שמציע הספק בחנותו. משלוח הוא דרך נוחה ומהירה לבצע קניות ברשת, ובשנים האחרונות ניתן ליהנות גם מהשפע הרב בתחום תשמישי הקדושה מכל מקום.

ומה כדאי לוודא כשמזמינים משלוח עד הבית?

מעבר לנוחות ולמהירות ברכישה, למשלוחים יש עוד מספר יתרונות וכדאי לוודא שהמוכר מאפשר אותם לפני הרכישה. לעתים מדובר בתשמישי קדושה שבירים ועדינים, ולכן משלוח עם שליח עד הבית יכול לדאוג לכך שהם יגיעו לבית הלקוח כשהם באותו המצב שבו יצאו מהחנות, כשהמוצר ארוז היטב ומוגן מפני פגיעות אפשריות. כדאי לוודא גם את מדיניות ההחזרות, בעיקר במקרים שבהם בכל זאת נגרם נזק למוצר לפני הגעתו ללקוח או במקרים של חוסר התאמה.

ייעוץ והכוונה

ספק מקצועי יוכל לסייע בבחירה והתאמת המוצר לכל לקוח. ניתן לשאול את הספק לגבי המוצרים ולבקש את עצתו בבחירת המוצר המתאים, למשל כאשר רוכשים מזוזה ניתן לבקש ייעוץ בנושא בחירת נוסח הקלף, בהתאמת הגדלים בין הקלף לבית המזוזה, ובעצם בכל עניין שנוגע לרכישה של המוצר. כך אפשר לקבל את התמורה הטובה ביותר, תוך שירות נעים ומקצועי להתאמת המוצר המתאים.

סיכום

אמנם משבר הקורונה גרם לסגירת החנויות, אך קיימים פתרונות להתמודדות עם המצב. ניתן לרכוש תשמישי קדושה דרך האינטרנט, כאשר כל המידע שתצטרכו זמין לקריאה באתר, עם תמונות ברורות ותיאורים של כל מוצר. אפשר ומומלץ לשאול את המוכר על מוצריו, לבקש את עצתו בבחירה ולהזמין את המוצר עם משלוח מהיר עד הבית במהירות ובקלות.