דחיית צו ראשון: האם זה אפשרי?

ההתרגשות לפני הגיוס לצה"ל הינה גדולה ומבורכת, כי הרי הנה אתם מסיימים את התיכון וכבר יוצאים אל מספר שנות שירות בצבא ההגנה לישראל. אבל מה עושים כאשר יש לדחות את הצו הראשון מסיבות כאלה או אחרות? הנה פרטים ומידע על דחיית צו ראשון.

איך אפשר לדחות צו ראשון?

ראשית, כדי להבין אם יש אפשרות לדחיית צו ראשון, חשוב לדעת כי אירוע המפגש הראשוני בלשכות הגיוס הוא מבין המכוננים והמרגשים בתהליך החיול, משום שבנקודת המפגש הזאת מכירים את החיילים והחיילות, שקיבלו צו ראשון ואולי ימשיכו אתכם הלאה. עם זאת יש מתגייסים שעליהם לדחות את הצו הראשון בשל מגוון סיבות, כמו: מבחן בגרות, אירוע חשוב, טיול או חופשה עם המשפחה, לוויה (שלא נדע), ושאר סיבות. כדי לדחות צו ראשון אין צורך באישור מהצבא או הצגת אישורים שונים, אבל יש לזכור כי דחיית צו ראשון זה דבר מוגבל ולא אינסופי, ויש מספר מוגבל של פעמים בהן תוכלו לבצע את הדחייה.

במידה ואינכם מוכנים נפשית או פיזית לצו הראשון: תוכלו לבצע דחייה ובד בבד לעבור  הכנה לצו ראשון באמצעות קבלת מידע אינטרנט ומידע של מומחים בנושא גיוס לצה"ל. אם ישנם חששות קשים שממעוררים חרדה או דכאון – רצוי לפנות לאתר 'מיטב' ולנסות לקבוע פגישה עם קצין בריאות הנפש. מי שירצה יוכל להתייצב בצו הראשון ולבקש להיפגש עם קצין בריאות נפש לגבי חששות, או להבדיל עם מי שאחראי על גיוס קרבי במידה ויש בקשות מיוחדות לגיוס קרבי. אופן הגיוס והייעוד הצבאי שלכם יקבע בדרך כלל לפי קביעת גובה הקב"א שלכם, הפרופיל האישי ושאר נתונים.

דחיית צו ראשון האם זה אפשרי עידן בן אור

שלבים בדחיית צו ראשון

כדי לדחות את יום הגיוס, חשוב להכנס לאתר של היחידה הצהלית שעוסקת במיון ושיבוץ. הכנסו לאתר מיטב לאזור האישי והתחברו בקלות באמצעות שם משתמש וסיסמא. באתר אפשר להפיק סיסמא בקלות. לאחר מכן תוכלו להכנס אל האופציה של 'דחיית צו ראשון' דרך האתר, ולבחור תאריך חלופי לזה שנקבע לכם. בדרך כלל יציע האתר מספר תאריכים מהם אפשר לבחור.

דחיית צו ראשון בטלפון

מי שלא מצליח או יכול לבצע את הדחייה דרך האתר או באינטרנט, יכול ליצור קשר עם המוקד של מיטב במספר 1111. שימו לב כי אפשר ליצור קשר החל 07:00 בבוקר עד 17:00 אחר הצהריים. דרך המוקד תוכלו לבחור תאריכים חדשים.

שימו לב! בכול מקרה של דחייה או אי הגעה אל הצו הראשון חשוב לעדכן את הגורמים הרשמיים של צה"ל. אי הגעה ליום הגיוס נחשבת עריקות, לכן חשוב לא להסתבך ולהגיע לסיטואציות של צו מעצר שיוצא נגדכם ונקיטת פעולות ענישה צבאיות. בהצלחה!