7 דברים שצריך לשים לב אליהם ברכישת טלפון סלולרי

טלפון סלולארי היה פעם דבר פשוט למדי. מכשיר קטן וקומפקטי, שנועד לביצוע שיחות טלפון מהדרכים וגם קצת SMS. אולי היינו משתמשים גם בפונקצית קליטת הרדיו שלו, להתעדכן בחדשות. אבל היום, כל טלפון סלולרי הוא "סמארטפון" וכל בחירה במכשיר כזה – עניין מורכב למדי. למה כדאי לשים לב במיוחד, ברכישת טלפון סלולרי?

רכישת טלפון סלולרי

  1. הספקים – כל רכישת סמארטפון, היא עסקה מול כמה וכמה גורמים. ישנו יצרן המכשיר, אשר מוכר ליבואן המקומי, שמפיץ את המכשיר דרך רשתות וחנויות שונות או ספקי סלולאר וניתן כמובן גם להזמין מחו"ל, דרך האינטרנט. בכל מקרה, חשוב לבדוק היטב "עם מי יש לנו עסק", מה האחריות שניתנת ופרטים דומים. כמובן, לבסוף תישאל השאלה, מה אותו ספק מציע? תוכלו למצוא כאן מגוון מכשירים מומלצים.
  2. המחיר – המחיר הוא בין הפרמטרים הראשונים שכדאי לשקול מראש, משמע – להגדיר תקציב. מדוע? הסיבה פשוטה: כל עוד לא חשוב לנו לרכוש את "האייפון הכי חדש" ושאר ענייני אופנה, ניתן בהחלט למצוא ברוב דגמי הסמארטפונים, את רוב מה שדרוש. למעשה, לאדם הממוצע, כל סמארטפון סיני זול ועלום שם, מציע את רוב מה שצריך. מה חסר לך למשל בסמארטפון, מבחינת יכולות מצלמה? הן כיום מעולות ויותר. מאחר שכך – מדוע לרכוש את "הכי טוב", משמע – הכי יקר? זו כמובן החלטה אישית, אבל כדאי לקחת בחשבון, שההבדלים בין היקרים לזולים, לא כל כך גדולים.
  3. מערכת ההפעלה – מערכת ההפעלה היא היבט מרכזי במפרט המכשיר, שממנו נגזרים הרבה מאוד דברים נוספים. לכן, הגיוני להתחיל רכישה מהחלטה עקרונית לגביה. דוגמא נפוצה במיוחד היא אנדרואיד, שהיא קלה יחסית להתאמה, המכשירים לרוב זולים יותר והיא מבוססת קוד פתוח (לינוקס).
  4. עדכונים – היבט חשוב מאוד הם העדכונים, גם למערכת ההפעלה וגם לתוכנות השונות ("אפליקציות"), שחלקן מגיע יחד עם המכשיר. עדכונים מספקים לך בחינם, גם תכונות חדשות וגם תיקוני באגים ופרצות אבטחה. לכן כדאי לבדוק, באיזו תדירות יוצאים עדכונים כאלה ועד מתי תהיה זכאי לקבל אותם?
  5. סקירות – יתרון גדול של סקירות מקצועיות, הוא שהן חושפות נקודות, שאחרת כלל לא היינו מודעים להן. לכן, כדאי לכל הפחות "להעיף מבט" בסקירות כאלה, לגבי המכשיר הספציפי שחושבים לרכוש. אתר בולט ואמין שעושה סקירות הוא פיסי מגזין וישנם גם אתרים שמתמקדים ספציפית בתחום הסמארטפונים.
  6. ביקורות – כהשלמה לסקירות העומק, כדאי להסתכל גם בביקורות מקומיות על המכשיר. חשוב לקחת בחשבון, שחלקן עשוי להיות לא אובייקטיבי, ממגוון סיבות.
  7. המפרט – כמובן, חיוני להתעמק בפרטי המפרט ולהשוות מכשירים לפיו. ייתכן שנרצה למשל מכשיר עמיד במיוחד, אותו ניקח לטיולים. ייתכן שמפרט הסוללה יהיה חשוב במיוחד או תכונות מיוחדות, כמו סוג חיבור ספציפי שיידרש.

לסיכום

יש הרבה מה לבדוק כאשר חושבים לרכוש סמרטפון, אבל 7 נקודות אלה, יסייעו להתחיל ולעשות זאת באופן מסודר ושיטתי.