לתת זה גם לקבל: איך מקבלים החזר מס על תרומה?

במידה ואתם אזרחים אשר מקפידים לתת תרומות כחלק משגרת החיים לסייע לאחר, חשוב שתדעו כי בגין התרומה אתם זכאים לקבל החזר מס. למעשה,  כל מי שתרם למעלה מ-190 ש"ח לגוף מוסד ציבורי מוכר זכאי לקבל החזר מס מאפשר לכם להמשיך לתרום, גם בעבור עצמאיים וגם בעבור שכירים. איך מקבלים את ההחזר? כל הפרטים בסקירה הבאה.

החזר מס בגין תרומה – כל מה שצריך לדעת

בשנים האחרונות המודעות הציבורית כלפי הנושא של החזר מס עלתה, לא מעט בזכות חברות מובילות אשר מאפשרות לציבור הרחב לבצע את תהליך התרומה בשקיפות ואפילו עם קיצור משמעותי של זמן, בכפוף לקבלת קבלות בגין התרומה אשר אותן נדרש להגיש לטובת קבלת החזר, בתום שנת המס. למעשה, על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, החזר מס הכנסה בגין תרומות יכול לקבל כל אדם התורם סכום של 190 ש"ח זכאי לקבל החזר, כאשר שימו לב כי קבלת הכסף מותנית בכך שהתרומה מיועדת למוסד ציבורי שמטרתו לקדם אינטרסים ציבוריים, ללא כל מטרות רווח אישי, כמו עמותות. כיצד תדעו האם המוסד הציבורי אליו אתם תורמים מוכר מטעם רשות המיסים? ובכן, תוכלו לבדוק זאת בקלות ובמהירות באמצעות פעולה פשוטה המתבצעת באמצעות חיפוש באתר האינטרנט של רשות המיסים, או ביצוע של תרומות דרך פלטפורמות מוכרות כמו למשל הפלטפורמה של חברת JGIVE  אשר מאפשרת לציבור הרחב לתרום למוסדות מוכרים, ולנהל את מערך התרומות באמצעות אזור אישי.

ניתן לקבל החזר מס תרומות בגין תרומות עד ל- 6 שנים רטרואקטיבית, ועל כן גם אם שנת המס נגמרה, עדיין לא מאוחר להגיש בקשה לקבל החזר. יש לציין שכירים יוכלו לקבל החזר מס הכנסה תרומות בשנת המס הנוכחית בלבד, ועל כן מומלץ לנצל את ההזדמנות בשביל להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם מצד אחד לתרום ולסייע לחברה, ומהצד השני לקבל החזר בגובה של עד ל-35% מגובה התרומה.

 

 

כיצד מבצעים את הפעולה של החזר מס?

אם עד לפני מספר שנים נדרשתם להגיש לרשויות המס את הקבלות בעבור ביצוע התרומות, כיום ניתן דרך פלטפורמות דיגיטליות כמו זו של האתר JGIVE   לבצע את הליך התרומה באופן יעיל ובשקיפות מלאה. הסיבה לכך נובעת בעקבות פלטפורמה דיגיטלית המאפשרת לתרום למגוון רחב של עמותות אשר נבדקו באופן אישי על ידי נציגי העמותה, כאשר מיד לאחר סיום העמותה תקבלו קבלה המאושרת לצרכי מס ישירות לאזור האישי. בתום השנה ניתן לשלוף את הקבלות בקלות באמצעות בחירה בלשונית "החזר מס" כאשר המערכת תנפיק בעבורכם את הקבלה בגין כל התרומות שהעברתן השנה, ואת הקבלה לצרף לבקשה המתבצעת דרך האתר של רשות המיסים. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור מענה המאפשר להמשיך את תמהיל התרומות, ולחסוך לא מעט זמן ומאמץ בעבור הגשת הבקשה.

לסיכום

קבלת החזר מס היא אפשרית בעבור שכירים כמו גם עצמאיים אשר מקפידים לתרום לחברה, ובהתאם לכך יכולים לקבל החזר מתוקף של סעיף 46 לפקודת מס הכנסה אשר נועד לעודד את הציבור לתרום, ולקבל זיכוי בתום שנת המס. דרך האתר של JGIVE    ניתן לבצע את ההליך של התרומה בשקיפות מלאה, לצד ניהול של אזור אייש המאפשר לכם לשלוף בקלות את הקבלות ולכן לקבל קבלה מרוכזת במידה ומדובר במספר תרומות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה המאפשר  לכם לבצע את ההליך של קבלת ההחזר בנגישות מלאה, ובמינימום התעסקות.