אזרחי ארצות הברית, זה בשבילכם: הכול על תהליך חידוש הדרכון האמריקאי מישראל

תהליך של חידוש דרכון אמריקאי בעבור אזרחים אמריקאיים היה עד לפני מספר שנים מורכב למדי, וזאת בשל חוסר היכולת להנפיק את הדרכון כאן בישראל, אלא רק בארה"ב. אולם, בשנים האחרונות ניתן להבחין בשינוי מגמה אשר במסגרתה גם אזרחים שנמצאים כעת בישראל יכולים לבצע את התהליך, וזאת על ידי זימון של תור בשגרירות ארה"ב כאן בתל אביב או בירושלים. מה חשוב לדעת אודות תהליך חידוש הדרכון האמריקאי? להלן הפרטים.

חידוש דרכון – כל מה שצריך לדעת

חידוש דרכון אמריקאי נעשה בעבר אך ורק בארצות הברית, אולם בעקבות הנחיות חדשות מצד הממשל האמריקאי, ניתן כעת לבצע חידוש דרכון אמריקאי בישראל. אם אתם בעלי אזרחות אמריקאית ומתגוררים כאן או מבקרים, חשוב לבחון את הדרכון ואת התוקף שלו, רגע לפני שאתם מזמינים כרטיסי טיסה. במידה והבחנתם כי תוקף הדרכון עתיד לפוג בקרוב, זה הזמן לבצע את התהליך אשר מתבצע באופן שונה  מאשר הנפקה של דרכון בעבור אזרח ישראלי. למעשה, במסגרת ההליך אזרחים אמריקאים נדרשים למלא טופס ולחתום עליו, כאשר תקופת החידוש היא לתקופה של כ-10 שנים. על מנת להנפיק את הדרכון כאן בישראל יש  מספר שלבים שאותם נדרש לבצע, החל מהצגה של מספר הביטוח הלאומי האמריקאי (SSN) ועד למילוי של טופס בשם 11-DS שאותו אפשר להוריד ולמלא דרך האתר של שגרירות ארה"ב.

שימו לב כי מילוי הטופס צריך להתבצע בשפה האנגלית בלבד, ועל כן אם יש לכם בעיה עם הנושא של הבנת השפה או מילוי הטופס באופן מדויק ,מומלץ ליצור קשר עם חברה אשר מתמחה בתחום, וזאת מתוך מטרה לבצע את כלל ההליך באופן יעיל, מהיר ומקצועי. הסיבה לכך נובעת מתוך ההבנה כי כל טעות במילוי הטופס או בהגשה של מסמכים אותם דורשת שגרירות ארה"ב כאן בישראל עלולה להביא לדחיית הבקשה, ובהתאם לכך גם לעיכוב בטיסה בדרך לארה"ב.

 

 

מדוע ליווי מקצועי הוא הכרחי?

בעבור אזרחים אמריקאים אשר מגלים כי התוקף של הדרכון פג, התהליך של הנפקת דרכון חדש עשוי להיות מורכב, הן בשל הצורך בהנפקה של מסמכים לצד תיאום של פגישה לחידוש הדרכון בשגרירות ארה"ב אשר ממוקמת תל אביב או בירושלים. שימו לב כי לפגישה אתם צריכים להגיע ביחד עם הטופס, תעודת זהות לצד שתי תמונות פספורט בגודל של 5 על 5. נוסף לכך, נדרש לשלם אגרה בעבור הדרכון לצד חתימה על טופס אימות נתונים לטובת חידוש הדרכון. שימו לב כי ניתן לבצע את ההליך של הנפקת הדרכון דרך הדואר, אולם יש תנאים מסוימים לכך. על כן, התייעצות וליווי הניתן על ידי חברת liberty usa מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לבצע את ההליך בהתאמה אישית, ועם שימת דגש על ליווי המתבצע לכל אורך הדרך.

לסיכום

דרכים אשר מחזיקים באזרחות אמריקאית יכולים לקבל את הדרכון כאן בישראל וזאת באמצעות הגשה של טופס המתבצע או דרך הדואר או באמצעות התייצבות בשגרירות ארה"ב בישראל. מאחר והביקוש להנפקה של דרכון הוא גבוה מאוד גם בעבור אזרחים אמריקאים אבל גם בעבור אזרחים ישראלים שאינם מחזיקים בדרכון, רצוי לבצע את תהליך כבר עכשיו כל זאת מתוך מטרה להוביל להשלמת ההליך וקבלת הדרכון החדש שלכם כאן בישראל. במידה ואתם זקוקים לסיוע, אפשר ואף רצוי לפנות לחברת liberty usa המתמחה בתחום הזה בדיוק, ואשר מספקת לכם את המעטפת המקצועית הטובה ביותר בתחום.