מדריך קניה: מה חשוב לדעת לפני שאנחנו קונים מצעים?

מצעים

מבין הרגעים המפנקים בחיים, ישנו הרגע שבו אנו נכנסים למיטה לאחר יום עבודה קשוח, תוך הנחת הגוף על גבי מצעים נעימים רכים ומפנקים. גם להתעורר בבוקר במיטה מפנקת ונעימה, זה דבר שפותח את היום בטוב, בעת שמצעים יפים יאירו כל חדר ויספקו חדר שינה מעוצב ונעים למראה. אבל כיצד בין מגוון רחב של בדים, עיצובים, גדלים וסוגים – בוחרים את המצעים האיכותיים והמתאימים ביותר עבורכם? המדריך הבא יסדר לכם קנייה מושלמת!

בחירת חנות מצעים

כולנו יודעים שחנויות מצעים יש אינספור כמו גם שרשתות גדולות מציעות מצעים ממגוון סוגים ובאיכות משתנה. מי שמחפש פריטי איכות, חשוב שימנע מבחירה בסדינים וציפיות או סטים שנמכרים בסופרמרקט במחיר זול מידי – משום שאז יתגלה חוסר האיכות וחוסר הנוחות בעת השימוש. לעומת זאת, חנויות איכותיות כמו חנות האונליין TAKE A NAP מציעות מצעים בגדלים משתנים, תוך שהן מבטיחות איכות בעת רכישת הפריטים. לכן חשוב לשים לב היכן קונים את הסט.

התאמה לגודל המיטה

כאשר מחפשים את הסדינים הציפות והציפיות שיתאימו למיטה: יש להביט מאחורי האריזה של הפריט ולבדוק לאיזה מיטה הוא מתאים. סדינים למיטה זוגית רגילה מיוצרים במידות סטנדרטיות של סדין בגודל 160*200 , או במידות 180*200 או 200*200. מדדו את המיטה שלכם לפני שאתם רוכשים סדין. לאחר מכן ניתן להתאים שמיכה בהתאם לגודל המיטה וציפיות בהתאם למספר הכריות ולגודלן.

עבור מיטת נוער יתאימו מצעים במידות 70*50 . למיטה וחצי יתאימו מצעים במידות 120*200  וציפה בגודל 200*150 + ציפה לכרית במידות 70*50 (גודל סטנדרטי של כריות עבור כול גודל מיטה). למיטת יחיד תוכלו לבחור סדין בגודל 200*90 עם ציפה בגודל 200*150 וציפית בגודל סטנדרטי. עבור מיטת תינוק בחרו סדין במידות 70*135 וציפה במידות 150*100 .

מצעים

איכות החומרים וצפיפות החוטים

כעת לאחר בחירת הגודל המתאים, יש לבחון את איכות הבדים מהם עשויים המצעים. איכות טובה נמדדת בצפיפות החוטים אשר באמצעותם אורגים את המצעים. ההמלצה היא לבחור מצעים מכותנה סרוקה (שנחשבת בצפיפות גבוהה). יש לוודא כי מדובר בפריטים עשויים 100% כותנה, בעוד שגם בד ג'רסי נחשב איכותי ומפנק בעיקר לימי החורף. המנעו מרכישת מצעים עשויי פוליאסטר גם אם הבד מעורב ב 50 אחוזי כותנה. בד פוליאסטר גורם בדרך כלל להזעה, ומכאן לחוסר נוחות בעת השינה. אם אתם מזמינים מחו"ל, וודאו שישנן ביקורות המתארות את איכות הבד מגולשים שכבר רכשו את המוצר.

קלות ההחלפה

כדאי לוודא שניתן להחליף את המצעים, ואף לברר מהו המועד האחרון להחלפה/החזרה. מצעים קלים להחלפה הם כאלה שמאפשרים סגירה באמצעות ריצ'רץ' לכול האורך הציפה. כריות בדרך כלל אינן נסגרות, בשל הכיסוי הפנימי שמשלים את ההחלפה. החלפת הסדינים אמורה להיות קלה במידה והסדין מכיל גומי גמיש ואיכותי שאפשר להכניס בקלות מתחת למזרן.

עיצוב

לבסוף יש לבצע התאמה של המצעים אל עיצוב חדר השינה. אם חדר השינה מעוצב בצבעוניות – תוכלו לבחור מצעים חלקים בצבעים אחידים שימתנו את הטון הצבעוני. לסגנון הכפרי יתאימו מצעים פרחוניים וצבעונים, ולסגנון היוקרתי – יתאימו סדינים צפיות וכיסויי מיטה בצבעים חלקים. בכך תוכלו להתכרבל בכיף בלילה קר, או לקום במיטה מפנקת בבוקר שמשי ונעים.